Ponad 600 artystów odmawia koncertów w Izraelu w ramach akcji pro-palestyńskiej

Fot. Materiały własne
News
Izrael na cenzurowanym 

Wśród sygnatariuszy popierających wolną Palestynę znaleźli się m.in. Nicolas Jaar, DJ Snake, Run The Jewels, Julian Casablancas i Patti Smith.

Izrael na cenzurowanym

Liczni przedstawiciele  sceny elektronicznej, indie i rockowej obiecali nie dawać koncertów w izraelskich instytucjach. Wszystko to w ramach petycji i zarazem akcji społecznej #MusiciansForPalestine. Inicjatywa pojawiła się w następstwie trwającej przemocy wobec cywilów na terytorium okupowanym przez Izrael. Przypomnijmy, że w 11-dniowej wymianie ognia między Izraelem a palestyńskimi grupami zbrojnymi zginęło ponad 250 osób, w tym 230 Palestyńczyków i 12 Izraelczyków, (dane z Associated Press).

Dziś przemawiamy razem i żądamy sprawiedliwości, godności i prawa do samostanowienia dla narodu palestyńskiego i wszystkich, którzy walczą z kolonialnym wywłaszczeniem i przemocą na całej planecie – czytamy w części oświadczenia.

Pod petycją podpisali się m.in. Nicolas Jaar, DJ Snake, Run The Jewels, Julian Casablancas, Patti Smith, Rage Against the Machine,i Vic Mens, Black Thought, Pharoahe Monch, Sonic Youth, Questlove, NoName, India Jordan i A-Trak. W sumie w akcji wzięło udział ponad 600 artystów z całego świata.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Artyści wspierają suwerenną Palestynę

Patti Smith wcześniej wyraziła swoje poparcie dla Palestyny, występując na benefisie z Thurstonem Moorem (innym sygnatariuszem #MusiciansForPalestine) i Libertines w 2018 roku. W tym roku zaś Vic Mensa napisał artykuł dla gazety Time, zatytułowany What Palestine Taught Me About American Racism.

Oprócz petycji uruchomiono również inne przedsięwzięcia w ramach solidarności ze sprawą palestyńską. Platformy takie jak NTS Radio, Radio AlHara i Root Radio przygotowały specjalne programy poświęcone problemowi konfliktu, a R3 Soundsystem organizuje 24-godzinną audycję, której przekaz będzie skupiać się na powstrzymaniu brytyjskiej sprzedaży broni do Izraela.

Tysiące rannych i krew na rękach. Artyści przeciwko brytyjskiemu wsparciu Izraela

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →