Utwory roku 2010 POLSKA – TOP 15 wg muno.pl

Artykuł

To, że na naszym rodzimym podwórku producenckim dzieje się całkiem sporo,  już wiemy. Na tyle, że mieliśmy spory problem z finałową 15tką!

Przed nami kolejne podsumowanie muzyczne minionego roku. Tym razem postanowiliśmy skupić się na naszych rodzimych producentach. Prezentujemy Wam 15 najlepszych naszym zdaniem polskich utworów 2010 roku!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  • ‚Remix roku’
  • ‚Odkrycie roku POLSKA’
  • ‚Odkrycie roku ŚWIAT’

UTWÓR ROKU 2010 POLSKA – TOP 15 wg muno.pl:

 

 

„Niezmiernie cieszy nas fakt, że na naszej rodzimej scenie muzycznej z roku na rok przybywa coraz więcej zdolnych producentów, którzy podbijają serca nie tylko polskich słuchaczy, lecz także tych z dalszych zakątków globu. Na naszym podwórku dzieje się naprawdę sporo! Niech świadczy o tym chociażby fakt, że nasze zestawienie postanowiliśmy rozszerzyć aż do 15 pozycji! Warto nadmienić, iż ta kategoria sprawia nam najwięcej frajdy i coraz więcej problemów. A to dlatego, że ilość dobrej muzyki ‚Made in Poland’ wciąż wzrasta.

 

Wystarczy podać tutaj przykład Kuby Sojki – laureata konkursu na remix dla Laurenta Garniera czy Jackname Trouble, którego doceniła należąca do Jacka Sienkiewicza wytwórnia Recognition i Pets Recordings(który notabene zasługuje na miano polskiego labelu roku!), mistrza slo-mo house’u Bartosza Szczęsnego czy też Martina Nowakowskiego. Zarówno Kuba, Bartek, jak i Jacek to artyści, którzy występują wyłącznie w setach Live, wykorzystując przy tym najróżniejszy sprzęt analogowy i cyfrowy. Z kolei Martin, Szwed z polskimi korzeniami, ma już na swoim koncie współpracę z takimi wytwórniami jak: Perplex, Empedo, Tretmuehle, Pets Recordings oraz City Life Deep. Aż trudno uwierzyć, że jako producent debiutował pod koniec kwietnia 2010 roku. Obecnie Martin ma na swoim koncie całkiem sporą ilość numerów, w tym wybrany przez nas „Niepodobny Dub” dla Empedo Records.

 

Nasi zeszłoroczni zwycięzcy ‚Odkrycie roku 2009 Polska’ – duet Pol_ON – mają za sobą niezwykle intensywne 12 miesięcy. Niezliczona ilość remixów oraz własne produkcje sprawiły, że Michał Piotrowski i Kacper Bogacz byli najbardziej zapracowanymi polskimi producentami. Naszą największą uwagę przykuł numer „Molala” z niesamowitym groove, który doprowadzał do czerwoności parkiety na całym świecie i, czego życzymy, będzie to robił jeszcze przez długi czas.

 

Nie zawiedli Catz ‚n Dogz, którzy w tegorocznych zestawieniach pojawiają się po raz drugi, i co możemy już zdradzić, nie po raz ostatni:) Wybrany przez nas utwór ich autorstwa „Something Will Come Out” znalazł się na pierwszej EP’ce Grzegorza i Wojtka na założonym przez obu panów labelu Pets Recordings. Prawdziwa bomba oraz królowa imprezowych końcówek!

 

Zostańmy jeszcze przy duetach. Karol XVII & MB Valence podtrzymują wysoki poziom swoich produkcji, od samego początku sukcesywnie podążając obraną przez siebie drogą. Produkcje mistrzów Deep House’u bardzo często goszczą w czołówce najlepiej sprzedających się utworów w internetowym sklepie Beatport.com. Nie inaczej było w przypadku „Organized Notes”.

 

Bardzo dobrze w tym roku radzili sobie również Marcin Czubala oraz Jacek Sienkiewicz. Spośród wszystkich tegorocznych hitów gwiazdy wytwórni Mobilee ciężko było wybrać ten jeden. Nas najbardziej jednak urzekł „Loose The Man” z niesamowitym wokalem. Jeśli chodzi o Jacka to postanowiliśmy wyróżnić jego numer „Before X” pochodzący z EPki ‚X Years Later’ dla Recognition.

 

Małgorzata Dygasiewicz, znana szerszej publiczności jako Margaret Dygas, w tym roku debiutowała ze swoją długogrającą płytą „How Do You Do” dla japońskiej wytwórni Powershovel Audio. To właśnie z niej pochodzi mroczny „Barrier”, który uplasował się w połowie naszej listy.

 

O największym powrocie można mówić w przypadku SLG, który kilka lat temu nagrywał znakomite produkcje głównie dla labelu Trapez, po czym słuch po nim zaginął. W tym roku Łukasz, kooperując z innymi artystami min. ze Smolnym, powrócił z zupełnie nowym materiałem muzycznym, nieco odmiennym od tego co prezentował wcześniej i widać, że produkując znów czuje się jak ryba w wodzie. Najlepszym tego przykładem jest numer, który w tym roku uplasował się na pierwszym miejscu naszego podsumowania. Jaki to utwór? Przekonajcie się sami!” – text Mateusz Szarafiński

 

15. Marcin Krupa – Marymont [Ponton]

 

 


 

14. Kamp – Heats [Brennessel]

 

 


 

13. Fox – Belly Of The Best (Rawski Remix) [Kayax]

 

 


 

12. Jackname Trouble – Needle Scratcher [Recognition]

 

Go to Beatport.com Get These Tracks Add This Player 

11. Bartosz Szczęsny – NY York [Brennessel]

 

 


 

10. Novika – Miss Mood [Kayax]

 

 


 

9. Kuba Sojka – Bright shadow of a star [Mathematics]

 

 8. Karol XVII & MB Valence – Organized Notes [Loco]

 

 7. Pol_On – Molala [Pets]

 

 


 

6. Margaret Dygas – Barrier [Power Shovel Audio]

 

 


 

5. Martin Nowakowski – Niepodobny Dub [Empedo]

  


 

4. Jacek Sienkiewicz – Before X [Recognition]

 

 


 

3. Catz n Dogz – Something Will Come Out [Pets]

 

 


 

2. Marcin Czubala – Loose the man [Mobilee]

 

 


 

1. SLG feat. Smolny – Turnaround [Play it Down]SLG & Smolny – Turnaround (Instrumental) by slg


W podsumowaniu udział wzięli redaktorzy: Michał Brzozowski, Daniel Czarnecki, Maciej Panek, Adam Słowiński, Matik Szarafiński oraz Alex Kubaczewski.

Polub muno.pl na Facebooku: