Policja w szwajcarskiej fabryce kawy znalazła 500 kg nieco innej substancji

fot. Mike Kenneally
News
Szwajcaria kawa

Tak dużego przejęcia narkotyków w Europie nie było od dawna. Szwajcarska policja poinformowała o skonfiskowaniu ponad 500 kilogramów kokainy w fabryce światowego potentata kawowego – Nespresso. Sprawdź szczegóły.

Szwajcaria – kokainowy, europejski przystanek

Wczoraj kilku pracowników fabryki Nespresso w Romont w zachodniej Szwajcarii zaalarmowali tamtejszą policję o niecodziennym odkryciu. Wśród wielkiej dostawy toreb z ziarnami kawy znaleźli także nieco inną zawartość, wypełnioną tajemniczym, białym proszkiem. Według policji we Fryburgu personel „znalazł nieokreśloną białą substancję podczas rozładowywania świeżo dostarczonych worków ziaren kawy”.

Szwajcaria
Odkrycie w szwajcarskiej fabryce Nespresso / fot. materiały prasowe

W torbach odkryto łącznie ponad 500 kilogramów kokainy o równowartości 50 milionów euro (235 000 milionów złotych). Szwajcarska policja znalazła białą substancję w pięciu oddzielnych skrzyniach transportowych. Pierwsze śledztwo przeprowadzone przez tamtejsze służby wykryło, iż dostawa miała swoje źródło w jednym z krajów Ameryki Południowej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Szwajcaria – największa narkotykowa akcja w historii

Właściciele fabryki zapewnili konsumentów, iż wszystkie produkty, które wychodzą z tego miejsca, są bezpieczne w spożyciu. Ziarna kawy w żaden sposób nie zostały skażone kokainą. Policja poinformowała również, iż odnaleziona kokaina była czysta w 80%. Pracownicy Nespresso, którego właścicielem jest szwajcarska firma Nestlé, potwierdzają, że obie przesyłki zostały dowiezione tego samego dnia jednym pociągiem, prawdopodobnie z Brazylii.

Czytaj także: Szwajcaria wprowadza legalną sprzedaż marihuany

Policja we Fryburgu zabezpieczyła obwód wokół fabryki, rozpoczynając dokładne śledztwo, w które zaangażował się również duży kontyngent celników.

Wygląda na to, że wszystkie narkotyki były przeznaczone na rynek europejski. Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z taką ilością kokainy w naszym kraju. Rozpoczynamy jedną z największych operacji narkotykowych w historii Szwajcarii.

– Marc Andrey, szef ochrony regionu

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →