Policja rozbiła sylwestrowy rave na 2500 osób

News
Rave'ować czy nie rave'ować - oto jest pytanie

Podczas zorganizowanej w sylwestra w Bretanii nielegalnej imprezy doszło do starć z policją i podpalenia radiowozu.

Największy nielegalny sylwestrowy rave?

W piątek wieczorem, 1 stycznia, we francuskim MSW zebrał się sztab kryzysowy w sprawie imprezy. Uczestnicy rave’u, którzy przyszli przywitać tłumnie ( w liczbie 2500 osób) Nowy Rok w Lieuron w departamencie Ille i Vilaine w Bretanii, pozostawali na miejscu do późnych godzin wieczornych. Po interwencji wzmocnionych sił policji w nocy z czwartku na piątek młodzi ludzie rozproszyli się w opuszczonych hangarach spółki transportowej przy drodze D177 łączącej Rennes i Redon.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rave, muzyka, narkotyki i spalony radiowóz

Policja spisała w sumie ponad 200 osób, które opuściły teren imprezy. Funkcjonariusze zarzucają uczestnikom rave’u agresywne zachowanie, a także złamanie godziny policyjnej, brak masek w przestrzeni publicznej oraz uczestnictwo w nielegalnym zgromadzeniu. Padły też oskarżenia o to, że spora cześć „imprezowiczów” była pod  wpływem nielegalnych substancji.

W stronę funkcjonariuszy posypały się nie tylko wyzwiska, ale i kamienie. Jak podają francuskie media trzech żandarmów zostało lekko rannych. Podpalono również jeden radiowóz.

Tu nie chodzi o rutynową interwencję policyjną, ale o operację związaną z naruszeniem porządku publicznego i zagrożeniem epidemiologicznym  – oświadczyła rzeczniczka MSW Camille Chaize.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →