Policja rozbiła sylwestrowy rave na 2500 osób

News
Rave'ować czy nie rave'ować - oto jest pytanie

Podczas zorganizowanej w sylwestra w Bretanii nielegalnej imprezy doszło do starć z policją i podpalenia radiowozu.

Największy nielegalny sylwestrowy rave?

W piątek wieczorem, 1 stycznia, we francuskim MSW zebrał się sztab kryzysowy w sprawie imprezy. Uczestnicy rave’u, którzy przyszli przywitać tłumnie ( w liczbie 2500 osób) Nowy Rok w Lieuron w departamencie Ille i Vilaine w Bretanii, pozostawali na miejscu do późnych godzin wieczornych. Po interwencji wzmocnionych sił policji w nocy z czwartku na piątek młodzi ludzie rozproszyli się w opuszczonych hangarach spółki transportowej przy drodze D177 łączącej Rennes i Redon.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rave, muzyka, narkotyki i spalony radiowóz

Policja spisała w sumie ponad 200 osób, które opuściły teren imprezy. Funkcjonariusze zarzucają uczestnikom rave’u agresywne zachowanie, a także złamanie godziny policyjnej, brak masek w przestrzeni publicznej oraz uczestnictwo w nielegalnym zgromadzeniu. Padły też oskarżenia o to, że spora cześć „imprezowiczów” była pod  wpływem nielegalnych substancji.

W stronę funkcjonariuszy posypały się nie tylko wyzwiska, ale i kamienie. Jak podają francuskie media trzech żandarmów zostało lekko rannych. Podpalono również jeden radiowóz.

Tu nie chodzi o rutynową interwencję policyjną, ale o operację związaną z naruszeniem porządku publicznego i zagrożeniem epidemiologicznym  – oświadczyła rzeczniczka MSW Camille Chaize.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →