Pol_ON – Used To Say EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/02/18
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Pol_On – tego duetu nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć trochę interesuje się muzyką house. Szturmem zdobyli serca słuchaczy własnymi produkcjami oraz remiksami ukazującymi się w najbardziej renomowanych wytwórniach jak Compost, Connaisseur czy Freerange. Najnowsze dziecko – „Used To Say EP” zostanie wydane w Kolour Recordings w postaci cyfrowej jak i na winylu.

EP-kę otwiera „Used To Say” – klasycznie brzmiący deep-house’owy numer stylistyką nie odbiegający od ostatnich produkcji duetu. Zapętlony motyw pianina natychmiast wpada w ucho, a pomysł wykorzystania przetworzonego sampla wokalnego jako pada okazał się genialny! Nadaje on utworowi niesamowitej lekkości, można odpłynąć!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Drugi utwór na stronie „A” winyla to „Hope To See You There” – jest nieco głębiej i przestrzenniej, zdecydowanie bardziej klubowo. Klasyczne instrumenty zastąpiono syntezatorami, do tego dobra aranżacja i dbałość o najmniejsze szczegóły kompozycji – kunszt producencki w czystej postaci.

„Secret Love” to hołd w stronę Detroit Techno – wprawni słuchacze nie dadzą się zwieść deep-house’owej otoczce i bez problemu skojarzą motyw przewodni z kultowym The Bells Jeffa Miles’a. Wybór labelu zdaje się również nie być przypadkiem, gdyż Kolour swoją siedzibę ma właśnie w Detroit.

„Used To Say EP” to kolejne potwierdzenie, że Pol_On doskonale odnajdują się w obecnej modzie jednocześnie czerpiąc pełnymi garściami z klasyków house i techno. Brawa za pomysłowość!

ODSŁUCH:

http://soundcloud.com/pol_on/klr-018-pol_on-used-to-say-ep/s-q3Ajj

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

a1. Used To Say
a2. Hope Yo See You There
b1. Secret Love

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →