Poezja klubowych parkietów. Przyglądamy się nowej płycie Catz ‘n Dogz

Fot. Materiały promocyjne
News
Catz ‘n Dogz - poszerzenie muzycznych horyzontów

Ostatniego dnia września na półki sklepowe i serwisy streamingowe trafił najnowszy album Catz ‘n Dogz zatytułowany Punkt. Sprawdzamy, co tym razem przygotował dla nas duet Demiańczuk – Tarańczuk.

Catz ‘n Dogz – poszerzenie muzycznych horyzontów

Catz ‘n Dogz, czyli Grzegorz Demiańczuk (Greg) i Wojciech Tarańczuk (Vojtek), w świecie muzyki elektronicznej zaliczyli kilka istotnych check pointów, które sprawiły, że o naszym rodzimym duecie zrobiło się głośno poza granicami Polski. Jak sami przyznają, grali już chyba wszędzie na świecie – od Emiratów Arabskich czy Brazylię po Indie. Ich status i pewna pozycja na scenie nie sprawiają jednak, że chłopaki nie chcą odcinać jedynie kuponów, a wciąż pragną się artystycznie rozwijać i poszerzać muzyczne horyzonty.

Najlepszym tego dowodem jest właśnie płyta Punkt. Płyta, która po brzegi wypchana jest gośćmi w postaci wokalistów i wokalistek „szanowanych i słuchanych na co dzień” przez Catzów. Co ciekawe, lista nazwisk wymienionych w trackliście nie obejmuje jedynie twórców szeroko rozumianej sceny elektronicznej, bo trafili na nią również reprezentanci hip-hopu czy radiowego popu. I tak na Punkcie znalazły się utwory stworzone razem z Krzysztofem Zalewskim, Kayah, Szczylem, Baaschem, Pauliną Przybysz, Rosalie, Łoną, Iwoną Skvarek z Rebeki, Schafterem i Kubą Karasiem. Producentami płyty i autorami muzyki pozostają wciąż Catz ‘n Dogz, ale duet nie ukrywa, że do niektórych kawałków swoje trzy grosze dorzucili właśnie zaproszeni do współpracy goście.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Catz 'n Dogz feat. Krzysztof ZalewskiChmura

Emocje i nostalgia

Jeśli chodzi o samo brzmienie albumu, to jest ono mocno… poetyckie. Dokładnie z tym słowem kojarzą mi się takie utwory, jak Jestem (Baash), Entropia (Rebeka) czy Odnaleźć siebie (Kayah). Nie dość, że sama muzyka powoduje pewne rozrzewnienie, to dodatkowo teksty nasączone emocjonalnością i nostalgią tylko dodatkowo podbijają nastrój. Catz ‘n Dogz prezentują nam swoje nowe oblicze i nowe brzmienie, które sprawdzą się doskonale zarówno na parkiecie, jak i w wersji „domowej”, kiedy nałożymy na uszy słuchawki i rozsiądziemy się w wygodnym fotelu. Demiańczuk i Tarańczuk skomponowali muzykę delikatną, niemal kameralną, nienarzucającą się słuchaczowi, ale jednak w 100% skupiającą na sobie uwagę.

Catz 'n Dogz feat. Baasch – Jestem 

Catzi tłumaczą, że Punkt „opowiada o takim momencie w życiu, który jest kluczowy, ważny, przełomowy. Kolejne piosenki to historie bardzo nam bliskie, o szukaniu własnej drogi, odwadze bycia sobą, o takim punkcie, który choć trudny, zmienia wszystko”. I rzeczywiście wszystkie te wymienione rzeczy wybrzmiewają w pełni i klarownie. Jest to na tyle udane wydawnictwo, że powinno przekonać do siebie nie tylko sympatyków klubowych rytmów, ale również osoby, które na co dzień siedzą w zupełnie innej stylistyce.

Catz 'n Dogz – Punkt – lista utworów:

Side A
1. Lepiej nie myśleć / feat. Schafter & Przyłu
2. Chmura / feat. Krzysztof Zalewski
3. Entropia / feat. Rebeka
4. Jestem / feat. Baasch
5. Ten trip / feat. Rosalie

Side B
1. Nic / feat. Łona
2. Milion tras / feat. Paulina Przybysz & Nowheretobefound
3. Odnaleźć siebie / feat. Kayah
4. Droga / feat. Szczyl
5. Wspólne dni / feat. Kuba Karaś

Poezja klubowych parkietów. Przyglądamy się nowej płycie Catz ‘n Dogz, Punkt
fot. Okładka płyty Punkt Catz 'n Dogz


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →