Podsumowanie Audioriver Festival 2012

Zapowiedzi

Około 16 000 osób bawiło się w ten weekend w Płocku na festiwalu Audioriver. Wystąpiło 70 artystów na 6 scenach festiwalu, a ostatnia artystka Anja Schneider bisowała ponad godzinę!

Siódma edycja międzynarodowego festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver zakończyła się pełnym sukcesem. Dopisało wszystko – pogoda, artyści i festiwalowa publiczność. Rzeka dobrej muzyki i pozytywnej energii płynęła przez Płock od piątku 27 lipca do niedzielnego poranka.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Royksopp

To świetne uczucie widzieć te wszystkie uśmiechnięte twarze bawiące się do białego rana! Wiele osób przyciągnęły do Płocka znane nazwiska, ale często okazywało się, że to nie największe gwiazdy najbardziej błyszczały na festiwalu. W piątek największe emocje wywołały występy Nicolasa Jaara, projektu ATOL, Modeselektor, Black Sun Empire, Deadbeat i oczywiście głównej gwiazdy wieczoru – norweskiego duetu Royksopp. Sobota natomiast należała do Carla Craiga, Dangera, Anji Schneider, grupy Enter Shikari i Tommy’ego Four Seven. O tych artystach słyszymy najwięcej pochlebnych opinii. – mówi rzecznik Audioriver, Łukasz Napora.

 

Integralną częścią festiwalu były również Targi Muzyczne, których celem było wsparcie polskich firm zajmujących się muzyką alternatywną. Na rynku Starego Miasta, swoją ofertę zaprezentowało ponad 20 wystawców – od alternatywnych sklepów z odzieżą, płytami i wytwórni muzycznych po organizatorów eventów. Tutaj zlokalizowana była również scena Red Bull Music Academy. Tysiące osób bawiło się na rynku od rana do wieczora, i to tradycyjnie już, przy fontannie, która kipiała pianą i bańkami mydlanymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także infosesje w auli Urzędu Miasta Płocka, których bohaterami byli artyści występujący na Audioriver – Deadbeat oraz Martyn.

Tłumy ściągnęły również do kina festiwalowego, gdzie można było obejrzeć kilka ciekawych, alternatywnych produkcji o muzyce elektronicznej i kulturze klubowej. Swoją premierę podczas festiwalu miał film „Re:Generation”, na który w mgnieniu oka wyprzedano wszystkie bilety.

Sądząc po opiniach, które docierają do nas przez Facebooka i fora internetowe, możemy śmiało powiedzieć, że tegoroczny Audioriver był dużym sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy bawili się razem z nami i zapraszamy za rok! – mówi Łukasz Napora, rzecznik Audioriver.

Źródło: materiały prasowe

FOTORELACJA MUNO.PL

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →