Podsumowanie 2018: Leon (Audioriver)

1 024
News
Podsumowanie 2018: Leon (Audioriver)

"Lokalna scena rośnie i się rozwija". Jaki był mijający rok w oczach przedstawicieli polskiej sceny klubowej? Czas na serię podsumowań!

Audioriver to jeden z największych festiwalów z muzyką elektroniczną w Polsce, który już od kilkunastu lat dostarcza niezwykłych muzycznych doznań. Jedną z osób związanych z tym wielkim przedsięwzięciem jest Leon. Zobaczmy jak on widział miniony rok.

Najciekawszy artysta tego roku – Polski i zagraniczny:

Polski: Deas – konsekwentnie realizuje swoje cele. Tytan pracy w studiu. To zaowocowało w 2018 kilkoma wydawnictwami m.in dla Second State oraz nadchodzącym dla Planet Rhythm. Dodatkowo pełny kalendarz występów, a tam coraz częściej zagraniczne daty w znaczących klubach.
Zagraniczny: Kas:st – w ich muzyce jest wszystko czego szukam w techno. Zaskakujące aranże, niepokojące melodie i powiew świeżości.

Album roku – Polski i zagraniczny:

Polski: Manoid – Truth

Zagraniczny: Jon Hopkins – Singularity, Dj Koze – Knock Knock, Monolink –  Amniotic

Impreza roku:

Pod tym kątem to był doskonały rok. Prawie każda impreza była imprezą roku.

Największe zaskoczenie – pozytywne:

Pełne kluby i duże wydarzenia tylko z polskim line up’em. Świadczy o tym, że lokalna scena rośnie i się rozwija. Dobrze, że tak jest, zyskują na tym wszyscy.

Co możemy zrobić, aby 2019 był lepszy?

Szanujmy się, niezależnie od tego kto czego słucha i co mu się podoba. Koncentrujmy się na muzyce, która nam się podoba. Nie traćmy energii tam gdzie nie trzeba (myślę, że prawie każdy wie o co chodzi) 😉