Od „Beach Of Infants / Steps” do „Faded Now”. Po ‎dwóch dekadach żegnamy Chromatics

Fot. Chromatics / Facebook
News
Chromatics

Obecni na scenie przez równe 20 lat. Wydali 11 albumów, w swoim piku byli na ustach milionów. Jak to bywa w przypadku wielu zespołów z czasem przychodzi moment refleksji i podjęcia trudnej decyzji. Po dwóch dekadach właśnie taką podjął zespół Chromatics obwieszczając koniec działalności. Z czego najbardziej ich zapamiętamy?

Od solowego debiutu Adama Millera w 2001 roku, Beach of Infants/Steps, Chromatics przez kolejne lata przechodzili metamorfozę praktycznie na każdej płaszczyźnie. Kiedy nowi/starzy członkowie zespołu przychodzili i odchodzili, Miller jako jedyny trwał w nim do samego końca. Choć obecny skład Chromatics, od 2004 roku do wczoraj tworzyli także Ruth Radelet, Nat Walker i Johnny Jewel, w kontekście aktywności zespołu nie można zapominać o byłych nazwiskach: Hannah BlilieDevin WelchMichelle NolanMaximillion Ronald AvivilaNat SahlstromNate PrestonAleesha WhitleyChelsea MosherLena Okazaki.

Chromatics – Shadow

Chronomics. 20 lat minęło

Pochodzą z Portland w stanie Oregon. Powstali wraz z początkiem XXI wieku wydając przez dwie dekady 11 albumów, dziesiątki EP-ek, singli, zdobywając uznanie od Sydney po Nowy Jork. O ich wielkości świadczy również fakt, że wiele ich utworów zdobiło soundtracki seriali i filmów: Mr. Robot, The Mindy Project, 13 Reasons Why, The 100, Baby and Twin Peaks, Drive, Taken 2 czy The Perfection. Rozpad Chromatics następuje blisko rok od ostatnich wydawnictw kwartetu z 2020 roku, albumu Faded Now i singla Famous Monsters.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wczesne nagrania grupy były uważane za lo-fi z pogranicza synth-popu, synth-rocka i indie rocka. Za przełom w produkcjach uważa się EP-kę In The City z 2006 roku, która wprowadziła do ich repertuaru bardziej elektroniczne brzmienie. Z kolei za najlepszy album w historii Chromatics uważa się Night Drive z 2007. Amerykanie porzucili w nim wczesne noise-punkowe początki i współpracę z wytwórnią Troubleman Unlimited zamieniając ją na bardziej elegancką Italians Do It Better. Nowy styl, w którym „transformacja była tak bezwysiłkowa, że nadal łatwo jest być oczarowanym rezultatem”, był od teraz ich znakiem rozpoznawczym.

Chromatics – Cherry

Radelet, Miller i Walker wiadomość o zakończeniu działalności przekazali za pośrednictwem mediów społecznościowych. Oficjalnych powodów nie poznaliśmy, jednak jak możemy przeczytać w oświadczeniu, decyzja była „trudna” i nastąpiła po „długim okresie refleksji”:

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym fanom i przyjaciołom, których poznaliśmy po drodze. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni za waszą miłość i wsparcie. To był naprawdę niezapomniany rozdział w naszym życiu i nie moglibyśmy tego zrobić bez Was. Jesteśmy bardzo podekscytowani przyszłością i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami naszymi nowymi projektami już wkrótce.

W grudniu 2014 roku zespół zapowiedział piąty album studyjny zatytułowany Dear Tommy. Nieopublikowany w całości krążek (Chromatics wydali z niego kilka singli) został zastąpiony wydanym w październiku 2019 roku Closer to Grey. Jak się okazało Johnny Jewel zniszczył każdą kopię płyty w 2017 roku po utracie życia.

UP TO DATE FESTIVAL 2021

Biletomat.pl
od 45 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →