Plastikman na Audioriver!

6 523
News
Plastikman na Audioriver!

Okazji, by usłyszeć Plastikmana na żywo ma być podobno tylko kilka w tym roku. Szansa by zobaczyć ten występ w Polsce będzie jedna - Audioriver!

O wskrzeszeniu projektu Plastikman pisaliśmy już na łamach muzikanova.pl. Zapowiadaliśmy też, iż Richie Hawtin ze swym muzycznym alter ego wystąpi tylko na nielicznych eventach. Tymczasem właśnie dotarła do nas wieść, iż tegoroczny Festiwal Audioriver będzie jednym z nich!

Plastikman to najważniejszy pseudonim Richiego Hawtina. Właśnie m.in. z niego korzystał  w latach 90. w Detroit tworząc single i albumy, które rozwijały i propagowały ówczesną muzykę techno. O ile jednak Richie to światowej sławy DJ, który swoją grą podbija parkiety na całym świecie, w wersji live zdarzyło mu się wystąpić tylko na festiwalu Mutek w 2004 roku. To pokazuje, jak rzadkie wydarzenie czeka nas w Płocku.

 

 

Trasa rusza 27 marca na jednym z najważniejszych niemieckich wydarzeń muzycznych, czyli Time Warp. Dalej są takie festiwale, jak amerykańskie Coachella, Movement i brytyjski Bestival, czyli absolutna światowa śmietanka. To będzie tylko kilka eventów na całym globie, więc Audioriver w tym roku przegapić nie można!

Plastikman live jest pierwszym z wielu artystów, którzy w dniach 6-8 sierpnia 2010 wystąpią na 5. edycji festiwalu świata niezależnego Audioriver. Już wkrótce poznamy kolejne gwiazdy oraz ceny biletów. Ich sprzedaż rozpocznie się w marcu.

Więcej na:

Audioriver 2010
www.audioriver.pl
www.plastikman.com