Piotr Bejnar przedstawia 'Album’ z remiksami – WYWIAD

Wywiad

Dziś premierę ma zestaw znakomitych interpretacji utworów z debiutanckiej płyty Piotra Bejnara. Porozmawialiśmy z artystą o kulisach powstawania "Album Remixes".

Rok po premierze debiutanckiej płyty, zatytułowanej po prostu „Album”, Piotr Bejnar wydaje zestaw remiksów, dopełniających dzieło. Nad materiałem pracowali znakomici artyści – Ada, znana z wydawnictw na Pampa Records, słynący z nietuzinkowych pomysłów Frivolous oraz Kalipo – przyjaciel Bejnara związany z Otake Records. Wydawnictwo jest już dostępne zarówno na winylu, jak i w digitalu. Odsłuch znajdziecie poniżej.
O kulisach powstawania „Album Remixes” opowiedział nam sam Piotr.

PIOTR BEJNAR (OTAKE RECORDS) – WYWIAD

Czym kierowałeś się wybierając artystów, których zaprosiłeś do zremiksowania swoich utworów z albumu?
Głownie był to wybór z wieloletniej miłości do muzyki tych artystów. Ada jest przeze mnie bardzo ceniona od kilkunastu już lat. Uwielbiam jej utwory i to jak śpiewa, ma niesamowity głos. Mój ulubiony jej wykon wokalny to utwór „Homesick”, w którym zaśpiewała na pierwszym albumie DJ Koze oraz utwór „Happy Birthday” z jej własnego albumu, wydanego na Pampa Records.
Fanem Frivolousa jestem od 2005 roku, kiedy kupiłem płytę „Impermeable Disguise”. Cenię go za jedyny w swoim rodzaju styl oraz totalnie szalone live acty, np. podłączanie noża kuchennego do delaya i pocieranie nim o stół czy śpiewanie do słuchawki telefonicznej na zakręconym kablu.
O Kalipo mogę już powiedzieć, że jest przyjacielem naszej rodziny, to wspaniały człowiek i świetny muzyk, który ostatnimi czasy jest bardzo płodny. Była to dla mnie naturalna decyzja, aby poprosić go o remiks. Po kilku dniach od wysłania dźwięków z oryginalnego utworu „Jellyfish” dostałem już prawie skończony utwór.
Zdobycie tych remiksów z pewnością nie było łatwe. Opowiedz jak przebiegały rozmowy i współpraca.
Przypadek po raz kolejny napisał historię w moim życiu. Kilkanaście miesięcy temu nagrywałem 'voice over’ u znajomego w jego studio, rozmawialiśmy sporo o fascynacjach i o tym kogo lubimy w muzyce. Rozmowa tak się potoczyła, że wspomniałem właśnie o Adzie, że marzę, aby się u nas wydała lub zrobiła mi remiks, było to zaraz po wydaniu „Albumu”. Kolega zastanowił się chwilę i powiedział, że się dobrze składa, ponieważ Ada grała na weselu jego siostry i są najbliższymi przyjaciółkami, i że może zapytać. Trwało to bardzo długo, bo akurat była w trakcie trasy z zespołem, jednakże już sama współpraca po jej powrocie poszła bardzo gładko. Pamiętam, że wysłała do nas e-maila, pisząc, że właśnie kupiła nową gitarę i że właśnie dziś ma do tego dobry dzień.
Do Frivolousa po prostu wysłaliśmy wiadomość, tak się zaczęła nasza współpraca. Kalipo jest artystą Otake Records oraz naszym bliskim przyjacielem.
A może zrodziły się plany Waszej dalszej współpracy?
Mamy pewien pomysł. Planujemy coś na jesień / zimę, ale jest to dopiero w fazie przygotowawczej.
Która z interpretacji najbardziej Cię zaskoczyła?
Ciężko powiedzieć. Na pewno Ada zrobiła coś dla niej bardzo nietypowego. Po przeanalizowaniu utworu zauważyłem, że zachowała tę samą budowę aranżacji. Podoba mi się takie podejście do robienia remiksów. To po prostu piękna ballada. Z drugiej strony Kalipo, w moim odczuciu, zrobił banger imprezowy. Świetny numer, grałem już go kilka razy, sprawdza się na parkiecie. Frivolous natomiast stworzył coś totalnie w jego stylu i tego właśnie oczekiwałem.
Czego – poza remiksami „Albumu” – możemy spodziewać się w najbliższym czasie z Otake Records?
W czerwcu wypuszczamy pierwszą składankę Otake Records pod nazwą „Music Solidarity”, na której usłyszymy ponad dwudziestu artystów z kilku krajów: Polski, Niemiec, Czech, Tajlandii czy Gruzji. Również w czerwcu startujemy z wydawnictwami digitalnymi w naszym sub-labelu 2529KM rec. Będzie to artysta z Polski. Poza tym mamy już gotowych 7 wydawnictw w Otake Records, które wyjdą po wakacjach oraz druga płyta winylowa w 2529KM rec. 16 czerwca odbędzie się nasz pierwszy „2529KM Label Night” w gruzińskim klubie KHIDI. Planujemy również pierwsze Otake Records Night w peruwiańskiej Limie. Impreza będzie połączona z moim wydawnictwem we współpracy z peruwiańskimi artystami.
Rozmawiał: Daniel Czarnecki

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →