’Centrum dowodzenia wszechświatem' dla DJ-ów

Technologia

Pioneer DJ już oficjalnie zapowiedział zaprojektowany z myślą o festiwalach system Tour1. Składają się na niego rozbudowane odtwarzacze i mikser, wyposażone w 13-calowe ekrany.

System Tour1 został pokazany po raz pierwszy w styczniu na targach NAMM 2016 jako prototyp. Pisaliśmy wtedy, że prawdopodobnie trafi on do produkcji i jeszcze w tym roku zobaczymy go na scenach największych festiwali z muzyką elektroniczną. Dziś Pioneer DJ potwierdził wprowadzenie zestawu do swojej oferty i zamieścił video z prezentacją możliwości sprzętu.
W skrócie, zestaw Tour1 został przygotowany z myślą o festiwalach i dużych klubach. Składają się na niego odtwarzacze CDJ-Tour1 i mikser DJM-Tour1, będące rozbudowanymi wersjami CDJ-2000NXS2 i DJM-900NXS2. Nowe urządzenia zostały wyposażone w dodatkowe, 13-calowe ekrany dotykowe i procesory z całkiem niezłą mocą obliczeniową. W odtwarzaczach i mikserach jest zainstalowane oprogramowanie rekordbox dj, więc podłączenie laptopa nie będzie konieczne. Całość opakowano w „pancerne obudowy”, które zniosą trudne, festiwalowe warunki.
Cena? Oczywiście wysoka! Za otwarzacz CDJ-Tour1 trzeba będzie zapłacić 4999 euro, a za mikser DJM-Tour1 5999 euro. Sprzedaż urządzeń ruszy w lipcu.
Więcej informacji: CDJ-Tour1 | DJM-Tour1
Polub muno.pl na Facebooku: