Nowy rekordbox zagrozi Traktor Pro i Serato DJ?

Technologia

Pioneer wprowadza rewolucyjne zmiany w rekordboxie, który od teraz może służyć do miksowania na żywo i staje do walki z Traktor Pro i Serato DJ. Pojawiły się też nowe kontrolery dedykowane rekordboxowi.

Jakiś czas temu Pioneer DJ nawiązał ścisłą współpracę z Serato, czego efektem było projektowanie kontrolerów (w tym flagowego DDJ-SZ) z myślą przede wszystkim o oprogramowaniu Serato DJ. W tym samym czasie firma rozwijała swoją aplikację rekordbox DJ, służącą do przygotowywania muzyki do setów, jednak nie będącą narzędziem do miksowania na żywo. Kwestią czasu było rozbudowanie rekordboxa do tego stopnia, by mógł śmiało konkurować z Serato DJ i Traktor Pro.

Tryb Performance w rekordbox DJ 4.0
Stanie się to wraz z wersją rekordbox DJ 4.0, która umożliwi odpłatne aktywowanie trybu Performance (poprzez zakup Plus Pack), służącego właśnie do grania na żywo. Wzbogacony rekordbox DJ wygląda bardzo podobnie do Serato DJ, oddaje do dyspozycji 4 wirtualne decki, hot cue, pętle, sampler i efekty. W przyszłości dojdzie też tryb DVS i wsparcie odtwarzania video.
Pioneer przygotował 2 kontrolery, które potrafią w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w nowym rekordboxie – DDJ-RX oraz DDJ-RZ, będące lekko zmodyfikowanymi wersjami DDJ-SX i DDJ-SZ. Wsparcie otrzymają też kontrolery DDJ-SB/SR/SX/SX2/SZ/WeGO3, odtwarzacze CDJ-2000/2000NXS/900/900NXS/850/350 i XDJ-1000.
rekordbox DJ 4.0 pojawi się 1 października. Podstawowa wersja dalej będzie darmowa, pakiet Plus Pack można dokupić za 139 euro lub opłacać go abonamentowo – 10,90 euro miesięcznie.
Więcej informacji: http://www.pioneerdj.com/en/

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →