Pioneer ujawni tracklisty DJ-ów

Technologia

Pioneer DJ uruchomił nową platformę dla DJ-ów, służącą do dzielenia się z fanami tracklistami setów i to w czasie rzeczywistym. Poznaj i wypróbuj KUVO!

Jeszcze kilka lat temu poznanie tytułu utworu granego przez DJ-a na imprezie było bardzo trudne. Odważniejsi zdobywali się na podejście do konsolety i zapytanie wprost lub na próby odczytania tytułu z winyla, CDJ-a czy ekranu laptopa. Mniej odważni pisali do artystów wiadomości na MySpace. Sprawę identyfikacji utworów uprościły smartfony i Shazam, co nie do końca podoba się wszystkim DJ-om…
Pioneer DJ postanowił wyjść naprzeciw artystom, którzy chcą dzielić się z fanami tracklistami, a przy okazji pomagać mniej znanym producentom i wytwórniom w promocji ich muzyki. Firma opracowała system KUVO, pozwalający dzielić się tytułami granych utworów z fanami w czasie rzeczywistym.
Zasada działania jest prosta. Urządzenie zwane bramką systemu KUVO podpinane jest do CDJ-ów. Tytuły granych tracków są przekazywane z bramki do bazy tracklist, do której fani artysty uzyskują dostęp za pośrednictwem aplikacji na smartfony lub przez stronę kuvo.com.
O pomyśle Pioneer DJ w samych superlatywach wypowiadają się Richie Hawtin, Seth Troxler i Mark Knight, co nie powinno dziwić – sami są właścicielami wytwórni.
Więcej informacji:

Polub muno.pl na Facebooku: