Marka Pioneer DJ w rękach Amerykanów! AKTUALIZACJA

News

Firma Pioneer wystawiła na sprzedaż dział odpowiedzialny za projektowanie i produkcję urządzeń przeznaczonych dla DJ-ów. Kupnem zainteresowana jest amerykańska korporacja.

Trudno nam sobie wyobrazić, że z rynku profesjonalnych urządzeń dla DJ-ów mógłby zniknąć Pioneer. Produkty tej marki od lat wyznaczają standardy oraz są na ścisłym wyposażeniu każdego dobrego klubu. Okazuje się, że zarząd Pioneera podjął już decyzję o pozbyciu się działu odpowiedzialnego za sprzęt DJ-ski i wystawił go na sprzedaż za około 570 milionów dolarów. Taką informację podała jakiś czas temu agencja Reutera.
Według ostatnich doniesień, kupnem Pioneer DJ zainteresowała się amerykańska korporacja Kohlberg Kravis Roberts (KKR), która za ok. 551 milionów dolarów wejdzie w posiadanie 85% udziałów. Pioneer zostawia sobie 15%. Nowy podział wejdzie w życie prawdopodobnie od marca 2015 roku.
Nieznane są przyczy decyzji zarządu Pioneera o sprzedaży większości udziałów. Pioneer DJ zakończył ostatni rok finansowy z zyskiem, jednak być może przewidywania analityków nie są zbyt obiecujące i Pioneer już teraz chce mieć ewentualny przyszły problem z głowy. Sama firma zamierza się skupić na produkcji elektroniki do samochodów, która przynosi jej największy zysk.
Póki co, Pioneer DJ cały czas działa bardzo prężnie. Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafi gramofon PLX-1000, a w październiku nowe słuchawki HDJ-C70. Miejmy nadzieję, że KKR nie zmieni dotychczasowej polityki Japończyków i nadal będzie produkować wysokiej jakości sprzęt muzyczny.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →