Pierwsza pula biletów, kolejny zestaw gwiazd na Audioriver 08

News

W środę 23 kwietnia rusza sprzedaż pierwszej promocyjnej puli biletów na festiwal muzyki elektronicznej Audioriver. Do listy gwiazd dołączyli Shapeshifter live, Kalabrese and his Rumpelorchestra, Damian Lazarus, Guy Gerber live i Martin Buttrich live!

Cena zgodnie z obietnicami organizatorów jest właściwie symboliczna, bo jak inaczej określić koszt 25 pln za oba dni imprezy z udziałem gwiazd, których nazwiska niejednego melomana przyprawiają o dreszcze? Dziś przybyło powodów, by pojawić się w pierwszy weekend sierpnia na płockiej plaży.

Shapeshifter otwierają listę gwiazd, które zaszczycą piątkową scenę drum and bassową. Ten niesamowity nowozelandzki kolektyw święci triumfy na scenie i w studiu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W swoim rodzinnym kraju w 2006 roku otrzymali nagrodę za najlepszy live act (powtórzyli to w 2007), piosenkę roku („Bring Change“) i album roku („Soulstice“). Ten ostatni osiągnął status platyny, a po premierze w Australii pierwsza pula kompaktów rozeszła się w 5 dni! 5 to także liczba muzyków, którzy w piątek zamienią główną scenę w królestwo drum and bassu i heavy soulu najwyższej próby.

Niezwykłym wydarzeniem będzie na pewno również występ Kalabrese wraz ze swoją Rumpelorkiestrą.

 „Jesteśmy zachwyceni, że udało nam się zabookować tę nietuzinkową postać wraz z pełnym zespołem. W 6-osobowym składzie Kalabrese występuje tylko przy wyjątkowych okazjach, a jedną z nich jest tegoroczny Sonar. To zaszczyt być na jednej liście z takim wydarzeniem“ – komentuje rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora.

Kalabrese tworzy niesamowitą mieszankę house’u, minimalu, funku i wszelkich eksperymentów, czego najlepszym manifestem jest zeszłoroczna płyta „Rumpelzirkus“. W skład orkiestry wchodzą zaś klawisze, puzon, bas, trąbka, bębny, efekty, perkusja i oczywiście wokale.

Live, choć w pojedynkę, wystąpią także Guy Gerber i Martin Buttrich. O pierwszym z nich zrobiło się głośno w 2004 roku za sprawą hitu „Stoppage Time“.

Od tamtego czasu regularnie potwierdza swoje umiejętności, wydając m.in. dla Great Stuff, Saw, swojej wytwórni Supplement Facts oraz Cocoon, gdzie świetnym albumem „Late Bloomers“ postawił przed rokiem mocną kropkę nad i.

Z kolei Buttrich to postać, która relatywnie niedawno postanowiła wyjść z cienia innych gwiazd. Martin to m.in. partner studyjny Loco Dice’a oraz producent i współtwórca numerów Timo Maasa – to on był odpowiedzialny za jego albumy i takie hity, jak „Help Me“ z Kelis czy „First Day“ z Brianem Molko z Placebo. Dziś pracuje na własne nazwisko, a wydawnictwa w labelach Svena Vatha czy Carla Craiga mówią same za siebie.

Na koniec kilka słów o rodzynku i nie chodzi o to, że jest to jedyny DJ w przedstawionym gronie. Chodzi o to, jaki to jest DJ. Damian Lazarus to geniusz decków i niezmordowany poszukiwacz dźwięków nieznanych i oryginalnych. Jego perfekcja techniczna i muzyczna wyobraźnia każe wielu osobom nazywać go królem undergroundowej muzyki tanecznej. Wystarczy sprawdzić jedną z jego genialnych kompilacji lub przejrzeć katalog jego niepowtarzalnej wytwórni Crosstown Rebels, by przekonać się, że w tych słowach nie ma cienia przesady.

Mamy więc powyższą piątkę ­+ ogłoszonych już Loco Dice’a, Dave’a Semana, Agorię, 2020 Soundsystem live i Extrawelt live. Mało? Wkrótce kolejna dawka nazwisk, które tylko potwierdzą fakt, że z zakupem biletów naprawdę nie ma co czekać. Sprzedaż prowadzi sieć Ticketpro.

www.audioriver.pl
www.ticketpro.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →