Pięć miesięcy do Taurona 2023 – oto kolejni artyści!

fot. Paul Karuse
Festiwale Zapowiedzi
acr

Początek roku, za oknem pogoda w kratkę, a to oznacza jedno - do czerwca pozostało coraz mniej czasu i z tej okazji Tauron Nowa Muzyka przychodzi do Was z nowymi propozycjami na inaugurację letniego sezonu festiwalowego! Dziś skład 18. edycji katowickiego wydarzenia zasila wielka osobowość na scenie eksperymentalnego R&B, a także wielowymiarowi twórcy niesztampowej elektroniki - sprawdźcie!

Sudan Archives

Po raz pierwszy w Polsce! Niewiele artystek R&B imponuje oryginalnością w takim stopniu, w jakim robi to Sudan Archives. Brittney Parks, bo tak naprawdę nazywa się artystka, sama nauczyła się grać ze słuchu na skrzypcach, naśladując ludowych instrumentalistów z Sudanu. Jej unikalna twórczość porusza się na styku eksperymentalnego R&B, muzyki elektronicznej, afrykańskiej, popowej i offowego hiphopu. Sama produkuje, komponuje, gra i śpiewa swoje utwory. W 2022 roku artystka zachwyciła świetnie przyjętym drugim albumem Natural Brown Prom Queen. Pitchfork uznał, że w zeszłym roku lepsza była tylko płyta Beyoncé, a New York Times umieścił dzieło Sudan Archives na 4. miejscu listy albumów roku. Pochwały sypały się także w Wlk. Brytanii, Francji czy Skandynawii. Gwiazda wytwórni Stones Throw czaruje świat fascynującym eklektyzmem. Jej wycieczki w odległe galaktyki muzyczne spina spójny koncept artystyczny i niesamowita charyzma artystki, widoczna zwłaszcza podczas występów na żywo, w popularnym talkshow The Late Show, prowadzonym w telewizji CBS przez Stephena Colberta.

Sudan Archives – Come Meh Way

Powrót Clarka

Oprócz artystki zza oceanu do programu wydarzenia dołączają artyści reprezentujący bogactwo wątków nowoczesnej muzyki. Stawkę otwiera doskonale znany katowickiej i tauronowej publiczności mistrz współczesnej elektroniki – Chris Clark. Jedna z największych gwiazd cenionej wytwórni Warp Records wraca w tym roku z nowym albumem, nagranym z „żywą” perkusją. Producentem płyty jest nie kto inny, a sam Thom Yorke z Radiohead. „Świat się kończy, a Clark pisze do tego ścieżkę dźwiękową” – pisał o jego muzyce wpływowy serwis Pitchfork. Z kolei Thom Yorke określał muzykę producenta jako „coś w deseń Beach Boys na MDMA”. Podobnie wyrazistych brzmień możemy się spodziewać podczas live’a na tegorocznym Tauronie!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Clark – Winter Linn

Jeszcze więcej techno

Tauron Nowa Muzyka Katowice nawiedzi również silny import z Berlina. Answer Code Request to jeden z rezydentów słynnego Berghain. Jego zbasowane, ciężkie techno doprowadza do parkietowych wstrząsów w klubach na całym świecie.

Answer Code Request Boiler Room Berlin DJ set

Dołączy do niego nieprzewidywalny duet MMM, który współtworzą Errorsmith (Smith N Hack) oraz kolejny rezydent BerghainFiedel. Największy przebój duetu to niezapomniany utwór Donna, który błyskotliwie połączył disco lat 80. i Detroit techno, ale panowie podejmują wspólne wycieczki muzyczne także w inne rejony elektroniki – od rave’u po abstrakcyjne konstrukcje dźwiękowe.

MMM (Errorsmith & Fiedel) – Nous sommes MMM

Schematy łamią także kolejni goście – Komfortrauschen wyglądają jak tradycyjny zespół rockowy, ale wnoszą surową energię punka do najbardziej nowoczesnego techno. Trio dostarcza motoryczne rytmy z precyzją niemieckiej fabryki i hedonizmem berlińskiej piwnicy. Nazwa zespołu oznacza „komfortowy hałas”, a grupa radzi sobie równie dobrze w kameralnych klubach, co na dużych scenach festiwalowych. Komfortrauschen grali wszędzie od SXSW po Kantine am Berghain.

Komfortrauschen – Wand (Live)

Mroczne i gorące brzmienia electro dostarczy Best Boy Electric. Osoba, która ukrywa się za tym pseudonimem może pochwalić się rezydenturą w kultowym klubie Pudel w Hamburgu. Best Boy Electric to DJ, promotor i selekcjoner. Należy do queerowego kolektywu feministycznego POSSY i silnie odciska swoje piętno na hamburskiej scenie. Opowiada się za FLINTA (Female, Lesbian, Intersex, Trans and Agender). Pikantne electro prosto z Hamburga doda smaku czerwcowej, festiwalowej nocy.

Best Boy Electric | HÖR – Jan 27 / 2022

Tauron Nowa Muzyka 2023 – bilety

Na stronie Biletomat do wyczerpania dostępne są karnety dwudniowe w cenie 299 zł. Warto pośpieszyć się z zakupem, ponieważ 1 lutego cena tychże wejściówek wzrasta.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 aftermovie (extended)

Bilety na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023

Biletomat.pl
299 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →