‚Black Boulder’ – trzeci album Phon.o

2 610
Zapowiedzi

Coś dla fanów techno i bassu! Po ciepło przyjętych EP-kach dla 50Weapons, Phon.o zdecydował się wydać na tym labelu swój trzeci album - 'Dark Boulder'.

Carsten Aermes, szerzej znany jako Phon.o, to jeden z bardziej wyróżniających się artystów na berlińskim gruncie. Na początku lat 90-tych wraz z Apparatem poznawali świat elektronicznych dźwięków, który pochłonął ich bez reszty. Artysta zaczął rozkwitać na dobre dzięki współpracy z wytwórnią Shitkatapult.
Phon.o współtworzył wraz z Chrisem De Lucą (połową duetu Funkstörung) projekt CLP, w którym eksperymentowali ze stylistykami intergalactic hip-hop, ghetto beats, sexy booty IDM czy dirty techno. Duet słynął z świetnych występów live, jednak po kilku latach panowie postanowili skupić się na solowych karierach.
Poprzednie dwa albumy, ‚Partition B‚ i ‚Burn Down The Town‚, ukazały się odpowiednio na Cytrax i Shitkatapult. Artysta kontynuuje politykę nowa płyta – nowa wytwórnia, zatem trzeci krążek ‚Black Boulder‚ zostanie wydany nakładem należącej do Modeselektor 50Weapons. Nie powinno to dziwić, gdyż Phon.o w ubiegłym roku wydał na niej dwie ciepło przyjęte EP-ki. Pochodzące z nich utwory ‚ABAW723‚ oraz ‚Slavemode‚ również znajdą się na płycie.
Fani udanych hybryd techno i muzyki bassowej już powinni zacierać ręce, bowiem premierę ‚Black Boulder’ zaplanowano na maj. Poniżej znajdziecie odsłuch kilku utworów z płyty oraz klip do ‚Slavemode’.
Phon.o – Black Boulder [50Weapons]
Data wydania: 25.05.2012
Tracklista:
01. Nightshifts
02. Twilight feat. Pantasz
03. Yudasi
04. Die Maschinistin
05. Black Boulder
06. ABAW723
07. Mosquitos
08. Leave a light on feat. Tunde Olaniran
09. Slavemode (Album Version)
10. Hope Light
11. 12thPhon.o „Black Boulder” (50WEAPONSCD07) Out on May 18 by Modeselektor