Phoenix wystąpią na Open’er Festival

Wydarzenie

Jeden z najważniejszych zespołów francuskich, autorzy przebojów „Lisztomania”, „Entertainment” i „Trying To Be Cool”, po raz pierwszy odwiedzą Polskę. Phoenix wystąpią w lipcu podczas festiwalu Open'er w Gdyni.

Świat pierwszy raz usłyszał o Phoenix trzynaście lat temu za sprawą albumu „United” i utworu „Too Young„. Kolejna płyta „Alphabetical” przyniósła piosenki „Everything Is Everything” i „Run Run Run„. Phoenix wydali także album na żywo i kolejny studyjny, „It’s Never Been Like That„, ale to czwarte wydawnictwo, „Wolfgang Amadeus Phoenix„, przyniosło im międzynarodowy rozgłos. Krążek został nagrodzony Grammy dla najlepszej płyty alternatywnej.
Po czteroletniej przerwie, Phoenix wydali nowy album, zatytułowany „Bankrupt!„, który znacząco róźni się od wcześniejszych dokonań grupy. Co prawda stworzyły go te same osoby: Thomas Mars, Laurent „Branco” Brancowitz, Christian Mazzalai, Deck d’Arcy, ale już niekoniecznie grając na tych samych instrumentach. Album został bardzo wysoko oceniony przez krytyków i przyniósł zespołowi pozycję headlinera na amerykańskich festiwalach Coachella i Lollapalooza.
Phoenix są znani z żywiołowych koncertów z niezwykłą, imponującą oprawą wizualną. Jeden z nich zobaczymy w sobotę 5 lipca na Open’er Stage.
Potwierdzeni artyści Open’er 2014: Phoenix, Pearl Jam, The Black Keys, Push T, Bokka

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →