Selekcja: Phil Hollins dla Muno.pl

529
Wywiad
Phil Hollins

W ubiegłym tygodniu wydał swoje najnowsze wydawnictwo, ale to nie oznacza, że bierze chwilę wolnego. Zanim Phil Hollins podzieli się z nami kolejnymi nagraniami, udzielił nam odpowiedzi na kilka pytań. Sprawdźcie jego Selekcję.

Phil Hollins. Nowości rok po debiucie

Rok po wydaniu debiutanckiego albumu, Filip Martyniec ponownie prezentuje nowe wydawnictwo. Na NoLast mieliśmy do czynienia z różnymi obliczami brytyjskiej elektroniki, którą Phil Hollins przefiltrował przez własny warsztat i inspiracje. Dokładając do tego udział licznych wokalistów, w tym Michała Sobierajskiego czy znanego z zespołu Jóga Rafa Skowrońskiego, otrzymaliśmy materiał tyle klubowy, co przebojowy.

Zgrabnie przemycone wpływy od Disclosure czy Lxury, chwytliwe partie wokalne i ogólna spójność krążka, sprawiły, iż NoLast można śmiało uznać za debiut udany. Podobnie uważali m.in. organizatorzy festiwalu Spring Break, którzy jeszcze przed oficjalną premierą albumu, zaprosili Phila Hollinsa do występu na swojej imprezie.

Phil Hollins. Pełne ręce producenckiej roboty

Filip Martyniec określa siebie przede wszystkim jako producenta. Warto jednak podkreślić jego doświadczenie jako instrumentalisty (za sprawą zespołu Hello Mark) czy didżeja, w którego wciela się głównie w poznańskich klubach. Będąc jednocześnie wytrawnym obserwatorem tego, co dzieje się w światowej, zwłaszcza brytyjskiej elektronice, Phil Hollins trzyma rękę na pulsie i nie spoczywa na laurach.

Phil Hollins

Phil Hollins

Gdy nie produkuje muzyki pod własnym szyldem, to współpracuje z innymi artystami. Ostatnim razem z jego kompozytorskiego warsztatu skorzystała A’gata, a w przygotowaniu jest już kolejny numer dla innej polskiej wokalistki.

Phil Hollins prezentuje album Orion

Zanim go usłyszymy, możemy sprawdzić co Phil Hollins proponuje na swoim ostatnim wydawnictwie. Minialbum zatytułowany Orion pojawił się w ubiegłym tygodniu. Tym razem elektronika w wydaniu Martyńca ucieka od popowych ram, jak miało to czasem miejsce na NoLast. Zdecydowanie więcej tu numerów o klubowym sznycie, które doskonale sprawdzą się podczas didżejskich setów. Na Orion pobrzmiewają inspiracje takimi postaciami jak Tourist (Orion) czy Leon Vynehall z okresu płyty Rojus (Nat Marín). Nadal mocno obecne są wpływy UK house (Werkin on), co wyróżnia Phila Hollinsa wśród polskich producentów.

Selekcja dla Muno.pl – Phil Hollins

Ostatni utwór/album, który kupiłeś

Journeyman Crash Reel (Peace Attack Rerub)

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś

IncubusA Crow Left of the Murder…

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

LxuryJ.A.W.S

Ulubiony utwór grany na znudzenia na początku kariery

The EstablishmentLove Like This

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

Duck SauceParty In Me

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy

DankyeFocus

Utwór ulubionego producenta

LxuryEquals

Ulubiony utwór na otwarcie setu

Kurcze… Jeśli chodzi o set „autorski” w którym nie trzeba przejść z poprzednika 127 bpm, to bardzo podoba mi się połączenie dwóch utworów: Hildur Guðnadóttir12 hours before i TouristApollo

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

Kool & The GangCelebration… hahah, tak na serio, to lubię mieć kilka opcji przy sobie i poczekać na rozwój sytuacji.

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

Definitywnie cisza. Czasami nawet w słuchawkach bez muzyki.

Utwór celebrujący poranek bez kaca

Nie pamiętam, kiedy nie miałem kaca…

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłeś

DisclosureWhite Noise (ft. AlunaGeorge)

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać

Definitywnie Friendly Fires i Jamiroquai!

Trzy utwory, które definiują moją selekcję

WookieHigher ft. Zak Abel

Crackazat – Universal Love

cosmo’s midnight c.u.d.i. (can u dig it)

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

M. T. HadleyEmpty

Selekcja – Phil Hollins. Sprawdź playlistę naszego gościa, która jest gotowa do odsłuchu już teraz na profilu Muno.pl na Spotify