Pfizer: mamy szczepionkę na koronawirusa. Światełko w tunelu dla kultury?

1 457
News
Jest szczepionka na koronawirusa od Pfizer

Szczepionka na koronawirusa to nadzieja na to, że już niedługo wszystko wróci do normy. Że być może ponownie będzie jak dawniej. Na lekarstwo niestety trzeba jeszcze poczekać - w poniedziałek koncern Pfizer poinformował, że wynaleziona przez nich szczepionka na COVID-19 ma 90% skuteczności. Do końca roku firma może wyprodukować 50 mln dawek.

Szczepionka na koronawirusa – szansa na normalny rok 2021?

Profesor Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych twierdzi, że na ten moment informacje podane przez amerykański koncern są wyrywkowe i nie sposób rzetelnie ocenić faktycznej skuteczności stworzonej przez nich szczepionki. Mówi również, że faktycznie, jest ona szansą na wygaszenie pandemii, lecz tylko pod warunkiem masowych szczepień. Czy szczepienie na koronawirusa będzie obowiązkowe?

Trwają prace nad planem, nad logistyką dystrybucji szczepionek na koronawirusa – najpierw do naszych seniorów i przede wszystkim do służb medycznych, do służb mundurowych, które wspierają realizację działań walki z pandemią – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Samo istnienie szczepionki jest dużym sukcesem i może uspokoić gorące głowy, które rysowały sobie 2021 rok w najczarniejszych barwach. Lockdown już dość mocno dał nam się we znaki, a przecież dopiero od niedawna obowiązują najcięższe obostrzenia. Jeśli jednak zaufać pomyślnym wieściom dochodzącym z frontu, nadzieje na powrót wydarzeń, ponowne otwarcie gastronomii i ożywienie branży artystycznej, wcale nie są tak płonne, jakby się zdawało.

szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa – lekarstwo na rok 2020?

Szef rządu, Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej konferencji prasowej oświadczył, że w środę prawdopodobnie zostanie podpisana umowa z koncernem Pfizer oraz niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE.

Chcemy tak szybko dostać te szczepionki, jak inne, zachodnie kraje Unii Europejskiej. I dostaniemy je w tym samym czasie, ponieważ tak jest skonstruowana umowa, której również jesteśmy częścią – zarzekał się Morawiecki.

Na festiwalowych grupach szaleją już pozytywne emocje, a niewątpliwie optymistycznym akcentem jest fakt, że koncerny zajmujące się szczepionką zamierzają ubiegać się o nadzwyczajne pozwolenie na wprowadzenie jej do obiegu jak najprędzej – w prognozach, już przed końcem listopada 2020.

Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa – na wroga numer jeden

Wprowadzono ostre restrykcje, a mimo tego liczba zakażeń stale wzrasta. Szczepionka jest wyczekiwana z niecierpliwością i to nie tylko przez środowisko artystyczne.

Naszym wrogiem numer jeden, tym, z którym toczymy wojnę, jest koronawirus. Z nikim innym nie chcemy takiej wojny toczyć. Chcemy, żeby jak najszybciej COVID-19 przeszedł do historii i robimy co w naszej mocy, żeby tak właśnie się stało – takie oświadczenie wydał ostatnio Mateusz Morawiecki.

Biorąc pod uwagę ostatnie posunięcie rządu związane z nowelizacją ustawy dotyczącej aborcji – śmiem nieco wątpić w słowa premiera. Pomijanie i przemilczanie pewnych faktów, afera respiratorowa… Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że rząd opamięta się wobec tego, co się dzieje i naprawdę skoncentruje się na zażegnaniu kryzysu.

Kub Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.