People of Audioriver: Piotr Horelik

Wywiad

W serii poświęconej Audioriver Festival, pragniemy dać głos ludziom, którzy mają wyjątkową więź z tą niezwykłą imprezą. Przedstawiamy Wam prawdziwych entuzjastów Audioriver - członków ekipy organizacyjnej, przyjaciół festiwalu, artystów i artystki, którzy wielokrotnie wystąpili na jego scenach, a przede wszystkim uczestników i uczestniczki, którzy rok w rok powracają do Płocka. Co naprawdę sprawia, że wracają? Jakie motywacje ich napędzają? Jakie wspomnienia i emocje towarzyszą im, gdy myślą o Audioriver? Zapraszamy do odkrywania ich historii.

Twoje bilety na Audioriver Festival 2023 są tutaj! Nie zwlekaj i kup już dziś

Audioriver Festival 2023. Święto muzyki elektronicznej

Audioriver Festival zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nadciąga fala muzycznych niespodzianek na plaży w Płocku. Oczywiście, organizatorzy festiwalu zawsze dążą do zadowolenia polskich fanów różnorodnej muzyki elektronicznej, ale to nie jedyna atrakcja, którą oferuje to wydarzenie. Impreza ta to również trzy dni pełne fascynujących przeżyć. Oprócz urokliwej plaży nad Wisłą, sercem festiwalu jest również rynek główny, gdzie w ciągu dnia rozbrzmiewa muzyka, oraz odbywają się rozmaitego rodzaju aktywności. Spotkajmy się już lada moment w Płocku i zanurzmy w niezapomnianych doświadczeniach Audioriver Festival!

Swoją historią z tym wydarzeniem podzielił się z nami Piotr Horelik, znany jako Piotr Ho, DJ, promotor, jeden z pomysłodawców rozsławionego na całą Polskę projektu Bunker Events, a przede wszystkim oddany fan i stały bywalec płockiej imprezy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Piotr Horelik – wywiad

Paweł Chałupa: Jak zaczęła się Twoja przygoda z Audioriver?

Piotr Horelik: Dopiero w 2013 roku, choć wyjazd na AR planowałem już dużo wcześniej. W 2013 chciałem usłyszeć na żywo Paula Kalkbrennera czy Mr. Oizo. Właśnie ta wizyta na festiwalu otworzyła mi oczy i uszy na elektronikę w sposób, który zmienił moje życie.

O pomyśle wyjazdu na Audioriver dużo mówiłem moim bliskim, co wyłapała moja ówczesna partnerka. W ramach prezentu urodzinowego kupiła mi karnet. Od tamtego czasu opuściłem tylko jedną edycję.

Ulubiona edycja Audioriver?

Trudno powiedzieć. Każda była inna, mój gust stale ewoluował, więc za każdym razem interesowali mnie nieco inni artyści. Wspomniałem o moich faworytach na rok 2013, a przecież na tej edycji występowali również Richie Hawtin, Jeff Mills czy Dixon b2b Ame – giganci z Innervisions, których wówczas jeszcze nie znałem, a z którymi miałem okazję dzielić scenę festiwalu w 2022 roku. Hmmm, w takim razie wybieram tę ostatnią edycję!

Artysta/ka, którego/ą najlepiej lub najgorzej wspominasz i dlaczego?

Zdecydowanie więcej mam tych dobrych wspomnień. Do moich top należą występy Johna Talabota, Gramatika, Solomuna, Karenn live z 2015, Vrilski (VRIL & Voiski), Sterac, Recondite z 2016, KiNK, Vitalic, Exium live, Dax J i Adventice (DjDeep & Roman Poncet) z 2017 roku. Czemu? Każdy miał wpływ na kształtowanie moich późniejszych gustów. Był powiewem świeżości, ugruntował mnie w przekonaniu do tych z wymienionych powyżej, którzy byli mi wcześniej znani. Od 2018 roku mogę ograniczyć się jedynie do sceny Kosmos na której pracuję. Top od Blawana, Arnauda Le Texiera, Heleny Hauff , Abstract Division, Colina Bendersa, Fadi Mohema. A z polskiej reprezentacji Błażeja Malinowskiego, Seltron 400, Jurka Przeździeckiego & Agima.

Możesz zmienić jedną rzecz w Audioriver, co to jest?

Trudne pytanie. Chciałbym szerszego programu dziennego, nawet kosztem części nocnej. Chyba się starzeję, poza tym „na zachodzie” coraz częściej widzimy festiwale, które odbywają się wyłącznie za dnia. To, póki co, u nas jeszcze niewykonalne.

A czego Audioriver nigdy nie powinno zmienić?

Lokalizacji na plaży i ton piachu w butach każdego dnia.

Najdziwniejsza / najbardziej odjechana / kuriozalna historia z Audioriver?

To było chyba w 2016 roku. Nocowanie pod namiotem na dziko, brak dostępu do wody. O higienę miałem zadbać u znajomych, którzy wynajmowali lokum w mieście, ale… coś poszło nie tak. Desperacko uznałem, że Zalew Sobótka jest moją ostatnią deską ratunku. Słońce w pełni, na kąpielisku komplet ludzi i ratownik, a ja beztrosko po przepłynięciu kilkudziesięciu metrów, zaczynam… Włosy pełne piany, powiew świeżości, życie wydaje się lepsze, do momentu, gdy słyszę dźwięk gwizdka a z megafonu ratownika padają słowa „proszę nie robić sobie publicznej łaźni z kąpieliska miejskiego!”. Za nimi setki skierowanych w moją stronę spojrzeń. Może to nie był najlepszy pomysł, ale w kryzysowych sytuacjach racjonalne myślenie schodzi na bok.

Audioriver 2023 – bilety

Przypomnijmy – Audioriver Festival 2023 odbędzie się w dniach 28-30 lipca. Bilety na to wydarzenie kupicie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl. Nie zwlekajcie!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →