Penera z nowym mini-wydawnictwem „VANOS2000”

fot. Grzegorz Jasina
News Recenzje
Penera z nowym mini-wydawnictwem "VANOS2000"

Penera - duet z Zagłębia Dąbrowskiego, założyciele oficyny POTOP Records oraz katowickiego klubu CEL prezentują swoje czwarte mini-wydawnictwo. Będzie połamanie, dynamicznie i futurystycznie. Posłuchajcie sami!

Penera – VANOS2000 – powrót do przeszłości

Nie tak dawno mogliście bliżej poznać Michała Piwowara oraz Piotra Ładę w naszej Selekcji. Chłopaki od pewnego czasu nie zwalniają tempa, a najnowsze wydawnictwo VANOS2000 tylko potwierdza ich wysoką dyspozycję. Po pierwszym odsłuchu materiału czułem się, jakbym słuchał muzyki będącej połączeniem przestrzenności Leftfield z melodyką i brutalnością Schwefelgelb.

Penera zadebiutowali na scenie w lipcu 2019 roku mini-wydawnictwem wydanym za pośrednictwem labelu Maćka Sienkiewicza Father And Son Records And Tapes.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Mieliśmy wówczas romantyczne zapędy, tworząc muzykę bardziej do przytulania, niż do ściągania koszulek w pierwszych rzędach ciasnych klubów. Czas nas zweryfikował, dresy przykleiły się do tyłków i z dawnych sentymentów pozostał tylko ambientowy numer, który otwiera nasz najnowszy materiał – oznajmiają Penera.

Na kanale MOTZ zespół promuje tytułowy kawałek z płyty. Kolejne utwory mają być udostępnione na takich kanałach jak The Brvtalist, Hate i Les Yeux Orange.

Mini-wydawnictwo zawiera 3 autorskie kompozycje duetu, które łączą w sobie elementy ambientu, breaku, muzyki basowej oraz Detroit techno. Na EP-ce znajdują się również dwa remiksy, za które odpowiadają Sept oraz Kubok.

Ta interpretacja Michaela Moralesa będzie z pewnością w niedalekiej przyszłości przebojem klubowych parkietów – kapitalny numer, który zachwyci niejednego wielbiciela mocnego brzmienia. Jak zażartował duet, ten drugi z wymienionych remikserów „w sumie wtrynił się [do projektu] sam, grożąc ujawnieniem wspólnych zdjęć przy Mitsubishi”. Mają chłopaki poczucie humoru – z takim breakowym remiksem chyba każdy producent chciałby się pochwalić takim zdjęciem. Podobnie jak w przypadku ostatnich EP-ek oraz wydawnictw POTOP Records projekt okładki wykonał Grzegorz Sołowiński.

Premiera nowej EP-ki Penery już 22 lutego.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →