Pendulum powraca z nową muzyką oraz projektem „Trinity”

News
Pendulum1

Zespołu Pendulum nie trzeba nikomu przedstawiać. Znani z takich albumów jak Hold Your Color czy In Silico, prezentują nowy materiał po prawie 9 latach.

Połączenie hard rocka i muzyki elektronicznej

Hold Your Color, Watercolor czy Witchcraft to numery ponadczasowe, znane nawet tym, którzy drum’n’bassu nie słuchają. Połączenie hard rocka i muzyki elektronicznej jakie prezentował przez lata zespół Pendulum, wciąż ma wpływ na wygląd muzyki tanecznej. W 2012 australijscy artyści zawiesili działalność, a Rob Swire i Gareth McGrillen skupili się na Knife Party. Po wielu latach fani odetchnęli z ulgą. Zespół zapowiedział powrót z nowym projektem oraz muzyką.

Pendulum1

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nowy projekt Pendulum – Trinity

W lutym 2019 roku Rob Swire podzielił się z mediami informacją, że po latach nowy materiał zespołu został ukończony. Kilka miesięcy później słowa wokalisty się potwierdziły, a formacja ogłosiła nowy projekt live – Pendulum Trinity. Trasa koncertowa grupy już wystartowała i obejmie największe festiwale z połamanymi brzmieniami, w tym Rampage w Belgii, czeski Let It Roll, czy brytyjskie Boomtown i Lovebox.

Pendulum – Watercolor (Matrix & Futurebound Remix)

Album Pendulum w 2020?

Fani zespołu Pendulum z zapartym tchem czekali blisko dekadę na nową muzykę australijskich gwiazd. Ostatni materiał wydali w 2011 roku, a był to singiel Crush. Od tego czasu, zespół pozostał w zawieszeniu, aż do niedawna.

W klubie Villa, mieszczącym się w mieście Perth (skąd pochodzą muzycy), zespół zaprezentował najnowszy singiel zapowiadający ich projekt Trinity. Pierwsze nagrania ich kawałka Nothing For Free obiegły świat w zaskakującym tempie i mogliśmy je już usłyszeć na video-realacjach Instagrama zespołu.

Najnowszy numer od Pendulum to brzmienie jakie znamy z poprzednich wydawnictw. Melodyjne, balansujące pomiędzy rockiem, a elektroniką. Niestety, oprócz nowego singla, wciąż brakuje szczegółów o oficjalnej premierze całego albumu. Możemy jedynie liczyć, że Rob Swire, Gareth McGrillen i El Hornet zaprezentują resztę materiału na wspomnianych festiwalach.

Pendulum – Nothing For Free [Live at Perth]

Zobacz także: Czy to już koniec Pendulum?

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →