Pendulum i Thievery Corporation zagrają na Heineken Open’er 09

News

Kolejnymi zespołami, które wystąpią na Open’er Festival są Thievery Corporation i Pendulum.

Thievery Corporation

Thievery Corporation to pionierzy i niekwestionowani mistrzowie łagodnych dźwięków, którzy wyznaczyli standardy dla całej sceny elektronicznej. Mimo, że kojarzeni są przede wszystkim z gładkimi klubowymi brzmieniami, to koncertowe oblicze formacji jest całkowicie inne. Wraz z towarzyszącymi im na scenie muzykami i wokalistami Rob Garza i Eric Hilton tworzą niesamowite, wielokulturowe widowisko.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Od ponad 14 lat Thievery Corporation łączą dźwięki z różnych kręgów cywilizacyjnych – dystyngowana elektronika wzbogacona jest o jamajskie wibracje, instrumenty z Ameryki Południowej, afrykańską rytmikę oraz melodie kojarzone z Dalekim Wschodem. Każdy album obfituje w gościnne występy niezwykłych muzyków i wokalistów z najodleglejszych regionów świata, potwierdzając, że w muzyce nie ma granic. Na ich płytach wystąpili m.in. David Byrne, Emiliana Torrini, Perry Farrell, Femi Kuti i Bebel Gilberto.

 

 

Garza i Hilton nie skupiają się jedynie na swoim autorskim materiale. Prowadzą własną wytwórnię płytową ESL Music, od lat produkują remiksy takich artystów jak The Doors, Ennio Morricone, Astrud Gilberto, DJ Cam, czy Nicola Conte, a ich utwory znalazły się na niezliczonej ilości kompilacji.

 

Ich ostatni album pt. „Radio Retaliation” nominowany do nagrody Grammy to zdecydowana wypowiedź polityczna. Główna siedziba formacji mieści się w Waszyngtonie, może właśnie dlatego Garza i Hilton są tak przeczuleni w temacie działań amerykańskiej administracji i polityków. Od dawna zwracają uwagę na stosunki społeczne, krytykują media, które w krzywym zwierciadle pokazują świat. Bliżej im przez to do takich artystów jak The Clash, Public Enemy, czy Fela Kuti, niż do twórców, których utwory można znaleźć na składankach wydawanych przez ekskluzywne hotele. Nie bez powodu okładkę najnowszego albumu zdobi zdjęcie zamaskowanego zapatysty. Według członków Thievery Corporation to właśnie działania takich ludzi są dla nich inspiracją.

Pendulum

Pendulum szturmem wdarli się do czołówki najlepszych i najbardziej pożądanych zespołów koncertowych z kręgów muzyki klubowej. Tego lata wystąpią na największych europejskich festiwalach: Rock Werchter, Download, Isle Of Wight, T In The Park i Heineken Open’er Festival.

 

 

Pendulum to australijska formacja założona w 2002 roku przez Roba Swire, Garetha McGrillena i Paula Hardinga. Zainspirowani drum’n’bassem, breakbeatem, ale też z doświadczeniem zebranym w grupach heavy metalowych i punkowych postanowili stworzyć energetyczną hybrydę wszystkich tych gatunków. Ich pierwszy album rozszedł się w 225 tysiącach egzemplarzy, stając się jedną z najlepiej sprzedających się płyt drum’n’bassowych w historii, ale punktem zwrotnym w ich karierze był niesamowity remiks, którego dokonali dla The Prodigy. Ich wersja „Voodoo People” została entuzjastycznie przyjęta przez całą publiczność klubową, a także media, trafiając do dwudziestki najlepszych singli na Wyspach. Od tego czasu ich popularność stale rośnie. 12 maja 2008 roku wyszedł drugi album Pendulum pt. „In Silico”. Tydzień później znalazł się na drugim miejscu sprzedaży na Wyspach Brytyjskich.

To, co stanowi o sile Pendulum to przede wszystkim występy na żywo, podczas których ściana gitar i drum’n’bassowy rytm zmuszają do niczym nieskrępowanego tańca. Ich muzyka jest jednak znacznie bardziej złożona i głębsza. Mimo wykorzystywania najnowszej technologii, zespół wierny jest rockowemu etosowi i cały czas rozwija się kompozycyjnie. Członkowie Pendulum pokazali ostatnio, jak kreatywnymi są muzykami, nagrywając entuzjastycznie przyjęty cover grupy Coldplay.

Do tej pory swój występ potwierdzili:

Kings of Leon, Arctic Monkeys, Placebo, The Prodigy, Moby, Duffy, Basement Jaxx, The Kooks, The Ting Tings, Madness, Thievery Corporation, Pendulum, Crystal Castles, Gossip, Emiliana Torrini, Fat Freddy’s Drop, Buraka Som Sistema i Speed Caravan.

 


 

DATA: 2-5 lipca 2009
MIEJSCE: GDYNIA, Lotnisko Babie Doły (Kosakowo)
CENY KARNETÓW:

Karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) – 280 PLN
Karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 300 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) – 320 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 340 PLN
Bilety jednodniowe: 2.07.2009 – 100 PLN, bilety jednodniowe na pozostałe dni – 140 PLN
BILETY DO NABYCIA: www.opener.pl oraz w punktach sprzedaży sieci
www.ticketpro.pl i www.eventim.pl
ORGANIZATOR: Alter Art

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →