Paweł Sito startuje z projektem Radiospacja.pl

Lifestyle News
Andrzej Szajewski Radiospacja

Radiospacja.pl – tak nazywa się nowe radio internetowe powołane do życia przez Pawła Sito, legendarnego dyrektora równie legendarnej Radiostacji. Z nowym medium współpracuje m.in. Novika, DJ Lex i Mateusz Hładki.

zdjęcie główne: Andrzej Szajewski dla PanMatusiak.blog

Radiospacja.pl – nowe wcielenie Radiostacji

Powstanie radia Paweł Sito obwieścił w mediach społecznościowych. Swoim profilem ma ono nawiązywać do kultowej Radiostacji, rozgłośni radiowej, która pod koniec lat 90. pojawiała się w na częstotliwościach zajmowanych wcześniej przez Rozgłośnię Harcerską. Radiospacja.pl już rozpoczęła nadawanie, można znaleźć ją pod tym adresem.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Na antenie usłyszymy wiele postaci związanych w przeszłości z Radiostacją, takich jak np.: Aga Sielańczyk, Andrzej Szajewski i Marcin Chłopaś. Współpracować z Radiospacją.pl będzie również Novika (audycja w środy od godziny 19:00 do 21:00), DJ Lex, Maciej Szabatowski (Radio Bis), Jacek Kaczyński (Atomic TV, Polsat Play), Wojciech Szymocha (Radio Zet), Mateusz Hładki (TVN) i specjalista od wizerunku, Mirosław Oczkoś. Zastępcą redaktora naczelnego został Hubert Augustyniak, który wcześniej pracował w MTV Polska i radiowej Czwórce. Co ciekawe, wszystkie audycje prowadzone są bezpośrednio z domów dziennikarzy i prezenterów.

NOWE MEDIUM NA CZAS NOWY. No i zaczyna się kolejna przygoda życia. Ekipa super, muzyka różna, ale z tym „czymś”. No i jedziemy z domu! Aż sam jestem ciekaw czy miedzy 07:00 a 09:00 Andrzej Szajewski zaintonuje swoje słynne WSTAWAĆ! – pisze na Facebook’u Sito, dyrektor naczelny Radiospacji.pl

Radiospacja.pl stawia na ambitną polską i zagraniczną muzykę

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Paweł Sito powiedział, że Radiospacja.pl ma nadawać różne rodzaje muzyki, zarówno zagranicznej, jak i polskiej. Zaznaczył, że utwory nie powinny wykazywać znamion nieznośności (zarówno popowej, jak i artystowskiej) i podobać się wybierającej je do zagrania osobie.

radiospacja.pl

radiospacja.pl

Słuchacze mogą też spodziewać się rozmów na antenie, ale jak najmniej idiotycznych tekścików niewymagających inteligencji u słuchaczy. Obecnie, prowadzący audycje, jak najmniej starają się mówić o koronawirusie, ponieważ radio chce być odtrutką na zarazę.

Radiospacja.pl szefowana przez Pawła Sito

Paweł Sito W drugiej połowie lat 80. współpracował z Polskim Radiem, współtworząc takie audycje, jak Krajowa Scena Młodzieżowa czy Muzyka nocą. Później w radiowej Czwórce prowadził Listę Przebojów Rozgłośni Harcerskiej. W 1990 pełnił funkcję rzecznika prasowego Ministerstwa Edukacji Narodowej w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. W latach 1992–1995 był dziennikarzem Radia Wolna Europa.

W latach 1995–1998 był szefem promocji w wydawnictwie fonograficznym Koch i dziennikarzem kanału TVP Tylko Muzyka. Od 1998 do 2001 pełnił funkcję dyrektora programowego Radiostacji. W 2005 był dyrektorem i redaktorem naczelnym Radia Bis zaś dla TVP tworzył programy Kinoffkino w TVP Kultura i O! w TVP3. W latach 2012 – 2016 prowadził audycje w Tok FM: w niedzielę Transformację, a we wtorek Muzyczne sito. Wciąż bierze aktywny udział w panelach, dyskusjach i rozmowach dotyczących polskiej i zagranicznej muzyki.

 

radiospacja.pl

Fot. Paweł Sito

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →