Patrick Adams, wielki twórca przebojów disco i soul oraz ceniony producent, zmarł w wieku 72 lat

Fot. Vulture.com
News
Patrick Adams - od Harlemu po światowe sceny

W wieku 72 lat zmarł Patrick Adams, prawdziwa muzyczna legenda.

Kolejna legenda elektroniki przeszła na drugą stronę

Patrick Adams, ceniony na całym świecie inżynier disco i superproducent, odszedł na początku tego tygodnia. O śmierci zasłużonego artysty poinformowała na Facebooku jego córka Joi Sanchez.

Ten, który dał mi radość po urodzeniu, nauczył mnie, jak żyć w miłości, stał się niezapomniany pod każdym względem dla mnie i dla tak wielu innych osób na świecie. Patrick Adams odszedł, ale niektórzy z nas, jak ja, na zawsze pozostaną [szczęśliwi] w tym, co stworzył dla nas i przez nas

– napisała Sanchez.

Na razie nie podano przyczyny śmierci muzyka.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Urodzony w 1950 roku Adams grał w harlemskim zespole Sparks i już jako nastolatek zaczął krążyć wokół świata produkcji. Odbywał próby zespołów, obserwował sesje inżynierskie, a w końcu zaczął pisać, aranżować i produkować dla wytwórni Perception Records, w której w połowie lat 70. pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego.

Patrick Adams – od Harlemu po światowe sceny

Jako miłośnik soulu, który zyskał wszystko mówiące miano „księcia R&B”, Adams był mistrzem aranżacji dla takich zespołów jak Sister Sledge i Candi Staton. Jednak gdy w latach 70. nastąpił prawdziwy rozkwit muzyki disco, Adams rozwinął się jako mistrz studia, wirtuoz syntezatorów i inspiracja dla między innymi takiego zespołu jak Chic, który Nile Rodgers nazwał „jednym ze swoich największych wpływowych grup”.

Adams cieszył się reputacją inżyniera i producenta, a jego szczytem była współpraca z Leroyem Burgessem, który dostarczał przeboje dla legendarnych nowojorskich DJ-ów, takich jak Larry Levan. Po podpisaniu kontraktu z Burgessem na prowadzenie jego wczesnego zespołu Black Ivory, Adams współpracował z nim przy wielu genialnych wynalazkach, w tym przy kultowym projekcie Phreek, którego jedyna piosenka, Weekend, stała się zarazem jego wielkim hitem oraz przy studyjnym projekcie Inner Life, którego topowym przebojem był m.in. utwór I’m Caught Up (In a One Night Love Affair).

Patrick Adams, wielki twórca przebojów disco i soul oraz ceniony producent, zmarł w wieku 72 lat
Fot. Vulture.com


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →