Paszport szczepionkowy również w wersji papierowej. Jak będzie wyglądał?

Fot. Pixabay.com
News
Paszport szczepionkowy jednak w wersji cyfrowej i "analogowej" 

Eksperci zapowiadają, że tzw. paszporty szczepionkowe lada moment staną się zasadniczą częścią naszych podróży w czasie pandemii, również tych na zagraniczne festiwale i koncerty.

Paszport szczepionkowy jednak w wersji cyfrowej i „analogowej”

Pisaliśmy już o tym, że być może już przed wakacjami zostanie zrealizowany projekt Komisji Europejskiej o nazwie Zielony Certyfikat Cyfrowy. ZCC polegać będzie na wprowadzeniu paszportów szczepionkowych, które ich posiadaczom ułatwią bezpieczne i swobodne poruszanie się po Unii Europejskiej w czasie pandemii koronawirusa.

Paszport szczepionkowy miał nie być klasycznym dokumentem, a jedynie cyfrowym systemem, w którym będą przechowywane nasze dane zarówno dotyczące szczepień jak i zrobionych testów na koronawirusa. W ten sposób można by było nie tylko ułatwić i przyśpieszyć odprawę pasażerów, ale także w dużej mierze zapobiegać takim procederom jak kupowanie fałszywych wyników testów. Jak się jednak okazuje, poza wersją cyfrową, paszport szczepionkowy będzie też dostępny w wersji papierowej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Paszport szczepionkowy – wzór dokumentu ujawniony

Wzór dokumentu przedstawił we francuskiej telewizji RTL szef grupy roboczej Komisji Europejskiej ds. szczepionek Thierry Breton. W „analogowym paszporcie szczepionkowym” zostaną umieszczone takie dane takie jak:

– imię i nazwisko

– data urodzenia

– numer tradycyjnego paszportu

– kod QR prowadzący do cyfrowej wersji paszportu immunologicznego.

Osoby niezaszczepione znajdą informacje także o wykonanych testach na koronawirusa.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →