Paszport szczepionkowy również w wersji papierowej. Jak będzie wyglądał?

Fot. Pixabay.com
News
Paszport szczepionkowy jednak w wersji cyfrowej i "analogowej" 

Eksperci zapowiadają, że tzw. paszporty szczepionkowe lada moment staną się zasadniczą częścią naszych podróży w czasie pandemii, również tych na zagraniczne festiwale i koncerty.

Paszport szczepionkowy jednak w wersji cyfrowej i „analogowej”

Pisaliśmy już o tym, że być może już przed wakacjami zostanie zrealizowany projekt Komisji Europejskiej o nazwie Zielony Certyfikat Cyfrowy. ZCC polegać będzie na wprowadzeniu paszportów szczepionkowych, które ich posiadaczom ułatwią bezpieczne i swobodne poruszanie się po Unii Europejskiej w czasie pandemii koronawirusa.

Paszport szczepionkowy miał nie być klasycznym dokumentem, a jedynie cyfrowym systemem, w którym będą przechowywane nasze dane zarówno dotyczące szczepień jak i zrobionych testów na koronawirusa. W ten sposób można by było nie tylko ułatwić i przyśpieszyć odprawę pasażerów, ale także w dużej mierze zapobiegać takim procederom jak kupowanie fałszywych wyników testów. Jak się jednak okazuje, poza wersją cyfrową, paszport szczepionkowy będzie też dostępny w wersji papierowej.

Paszport szczepionkowy – wzór dokumentu ujawniony

Wzór dokumentu przedstawił we francuskiej telewizji RTL szef grupy roboczej Komisji Europejskiej ds. szczepionek Thierry Breton. W „analogowym paszporcie szczepionkowym” zostaną umieszczone takie dane takie jak:

– imię i nazwisko

– data urodzenia

– numer tradycyjnego paszportu

– kod QR prowadzący do cyfrowej wersji paszportu immunologicznego.

Osoby niezaszczepione znajdą informacje także o wykonanych testach na koronawirusa.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Ibiza przyjmie jedynie turystów posiadających paszport szczepionkowy?

8 marca 2021
Paszport szczepionkowy również w wersji papierowej. Jak będzie wyglądał?

Paszporty szczepionkowe zostaną wprowadzone przed wakacjami?

26 marca 2021
Paszport szczepionkowy również w wersji papierowej. Jak będzie wyglądał?

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.