Technics wznawia produkcje gramofonów NOWE ZDJĘCIA

4 183
Technologia
Technics wznawia produkcje gramofonów NOWE ZDJĘCIA

Firma Panasonic postanowiła wskrzesić legendę Technicsa. 5 lat po zaprzestaniu produkcji legendarnego SL-1200 pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego modelu oraz zdjęcia jego wnętrza.

Wczoraj na konferencji prasowej IFA w Berlinie firma Panasonic ogłosiła powrót kultowych gramofonów Technics. Każdy detal nowych urządzeń, wzorowanych na legendarnych SL-1200 i SP10, zostanie zmodernizowany. Pierwszy, surowy, aluminiowy prototyp możecie zobaczyć poniżej.

Gramofony są mocno związane z marką Technics. Chcemy pokazać nasze oddanie do tej sprawy. Rynek gramofonów jest bardzo mały, ale bardzo ważny dla naszej marki – stwierdziła Michiko Ogawa, dyrektorka firmy Technics.

Czy Technics ponownie stworzy „niezniszczalne” gramofony, których jakość wykonania dorówna legendarnym poprzednikom? Przekonamy się o tym w 2016 roku. Pewne jest, że pojawienie się nowych gramofonów z pewnością obniży cenę starych, na rynku sprzętu z drugiej ręki.

AKTUALIZACJA

Portal slashgear.com opublikował kilka nowych zdjęć, przedstawiających schemat silnika i wnętrze nowego gramofonu Technics.