Oto pseudonimy znanych DJów, które wymawiasz źle!

Artykuł Film
kristina-flour-BcjdbyKWquw-unsplash

Światową stolicą techno jest Berlin. Tak uważa wielu i można się z tym zgadzać albo nie. Niemcy to także ojczyzna wielkiej liczby znakomitych DJów i to akurat bezdyskusyjny fakt. Czy wiedziałeś jednak, że prawie na pewno źle wymawiasz ich nazwiska lub pseudonimy? Sprawdź szybko, jak robić to poprawnie.

Fakt, że w większości przypadków źle wymawiamy nazwy popularnych marek, nikogo już chyba nie dziwi. Zazwyczaj gdzie pięć osób, tam od czterech do sześciu wersji wymowy. Levi’s, Leroy Merlin, Witchen, Quechua, Burberry, przykłady można mnożyć. Wszyscy są pewni swego, a mało kto wie, jak mówić poprawnie. Nagle Zielone Obi, Lelo-Melo czy Witśen, wchodzą niepostrzeżenie do powszechnego użycia. Jest śmiesznie.

volodymyr-hryshchenko-V5vqWC9gyEU-unsplash

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Joaquin Phoenix? Jak to powiedzieć?!

Podobnie sytuacja ma się z nazwiskami czy ksywami. Chodzi przede wszystkim o piosenkarzy, aktorów czy właśnie DJ-ów. Sprawdźcie wymowę, chociażby takich znanych nazwisk jak Charlize Theron, Ashton Kutcher, Matthew McConaughey czy wreszcie Joaquin Phoenix i Jake Gylenhall. Będziecie zaskoczeni!

Rifardo Vanillabulbush i inni…

Wracając do muzyki, po tym przydługim wstępie – pewny niemiecki blog Mit Vergnügen przygotował krótki klip, prezentujący tamtejszą poprawną wymowę aliasów znanych DJ-ów. Sprawdźcie koniecznie, żeby nie narobić sobie siary przy kolejnej wycieczce do Tresora czy Berghain.

Mając w pamięci tę krótką lekcję, po trzygodzinnym oczekiwaniu przed wejściem, na standardowe pytanie Marquardt’a „Na kogo przyjechałeś?” nie odpalisz więcej, że na „Elen Alien” albo „Bena Kloka” fonetycznie). Kto wie, może TO właśnie będzie Twoja przepustka i za piątym razem uda Ci się wreszcie wejść?

Nazwiska DJ-ów na wesoło

Weźmy rzecz jasna pod uwagę, że dla nas to materiał czysto humorystyczny i tak do niego podchodźmy. Zabawa jest przednia. Niemniej nasi sąsiedzi traktują swój język śmiertelnie poważnie, więc nigdy nie wiadomo kiedy może Ci się przydać poprawne wymawianie nazwiska Kraviz czy Koletzki… Nawet nie wiesz, jak bardzo źle to do tej pory robiłeś.

Najdłuższe niemieckie słowo

W sumie jednak nie ma się co dziwić. Wszak mówimy cały czas o języku, w którym „motylek” to Schmetterling, „nauki przyrodnicze” – Naturwisenschaften, Überraschung to „niespodzianka”, a najdłuższe słowo ma… 72 litery. Tak że tak.

Słuchajcie, uczcie się i do zobaczenia w Berghain. Tschüss!

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →