Oto nowy, kapitalny numer Daphni! Fani Caribou będa wniebowzięci

Fot. Decibel Eventi
News
Caribou w innym wcieleniu

Dan Snaith, znany przede wszystkim ze swojego największego projektu – Caribou, wypuścił nowy kawałek jako Daphni.

Caribou w innym wcieleniu

W ostatnich latach Dan Snaith, kanadyjski muzyk, producent i kompozytor, pracował nad nową muzyką, którą wyda na albumie Cherry jako Daphni. Wydawnictwo ukaże się 7 października 2022 roku nakładem wytwórni Jiaolong. Jakiś czas temu artysta wypuścił singiel Cloudy promujący longplay (o czym pisaliśmy tutaj) oraz numer tytułowy, a teraz zaprezentował kolejny kawałek z Cherry zatytułowany Clavicle.

Clavicle zgrabnie wpisuje się w całą bogatą estetykę, jaką Snaith zarezerwował dla projektu Daphni. Utwór łączy prosty house’owy beat z mieniącymi się, delikatnymi melodiami syntezatorów. Singiel uzupełnia teledysk, który jest w całości materiałem nakręconym z rollercoastera. Podczas gdy pulsujący utwór gra w tle, bujamy się jako widzowie po jaskrawych torach na przednim siedzeniu kolejki górskiej. Obraz wyreżyserował Damien Roach.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wideoklip możecie zobaczyć poniżej:

DAPHNI – Clavicle

Nie ma niczego oczywistego, co by to ujednolicało lub sprawiało, że to wszystko trzyma się razem. Myślę, że został on stworzony bez martwienia się o cokolwiek, na pełnym luzie. Po prostu go zrobiłem, nie przejmując się zbytnio ostatecznym rezultatem

– komentuje Snaith.

Daphni – Cherry – lista utworów

 1. Arrow
 2. Cherry
 3. Always There
 4. Crimson
 5. Arp Blocks
 6. Falling
 7. Mania
 8. Take Two
 9. Mona
 10. Clavicle
 11. Cloudy
 12. Karplus
 13. Amber

Caribou – żywioł i pasja

Caribou to tak naprawdę kanadyjski artysta Dan Snaith, który wcześniej ukrywał się pod pseudonimem Manitoba. Obecnie Snaith mieszka w Londynie i tam też nagrywa swoje płyty. Artysta posiada doktorat z matematyki, co przekłada się na sposób, w jaki interpretuje i tworzy muzykę elektroniczną, pełną pulsujących rytmów oraz odgłosów z otaczającego świata. Za krążek Andorra Caribou zdobył kanadyjski odpowiednik Mercury Music Prize – Polaris Music Prize.

CARIBOU – Never Come Back

Snaith znany jest z bardzo zmiennej stylistyki kolejnych wydawnictw oraz, ostatnio, żywiołowych, psychodelicznych koncertów, podczas których najczęściej pełni rolę perkusisty nadającego rytm całej produkcji. Wyjątkowość projektu Caribou polega na niezwykłym sprzężeniu talentu producenckiego jako multiinstrumentalista, wykonawca, kompozytor z zapierającymi dech produkcjami sprawdzającymi się zarówno w zaciszu domu, jak i na klubowym parkiecie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →