Oscar Mulero – Muscle and Mind

Recenzje

Info

Najnowsze dzieło Oscara Mulero zatytułowane “Muscle and Mind” to prawdopodobnie najciekawsza pozycja jaka wyszła spod rąk hiszpanskiego pioniera muzyki techno. Po bardzo mocnym, przeznaczonym na typowy rave albumie “Black Propaganda” Oscar prezentuje swoje inspiracje nie tylko brzmieniem czysto imprezowym.

W wywiadzie dla naszego portalu podkreślił, iż w trakcie procesu twórczego, który odbywał się w trakcie niezliczonych podróży towarzyszyła mu głównie muzyka IDM’owa – nie sposób nie wychwycić inspiracji Briano Eno w kawałkach “Interaction”czy “201 element’’. To właśnie te ambientowe smaczki tworzą z “Muscle and Mind” album szalenie interesujący – z jednej strony atakowani jesteśmy mrocznymi, mocnymi trackami, które przywołują groze swoimi szelestami i dźwiękami papieru ściernego. Z drugiej Mulero pozwala nam zrelaksować się obok przestrzennych, harmonijnych, pełnych ciepła i  melodyjnych kompozycji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wiekszość albumu utrzymana jest jednak w klimacie opuszczonego budynku przemysłowego, pełnego brudu i dostającego się do środka pogłosu wiatru. Perfekcyjny balans między kawałkami to największa siła “Muscle and Mind” – ten album sprawdzi się na każdym parkiecie ale i podczas długich, samotnych podróży.

Bonusowy krążek
dołączony do pierwszej płyty zawiera pięć nagrań pod tytułem “Dualistic Concept”. Jedynym utworem Mulero jest tutaj otwierający “Stimulated Reflex” – ewidentny ukłon w stronę techno z lat 90’z galopującym, rozwalającym wszystko na swojej drodze loopie. Kolejne cztery propozycje to remixy z pierwszej płyty. Odpowiedzialni za nie są skandynawski, tajemniczy duet SHXCXCHCXSH oraz Stanislav Tolkachev – oba godne polecenia, zarówno czysto techniczny, połamany remix od przedstawicieli Avian Records jak i potężna, dubstepowa interpretacja od Ukraińca. To jeden z najciekawszych albumów tego roku, polecam.

Paweł Chałupa

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →