Organizatorzy nielegalnego rave’u w Londynie ukarani bardzo wysoką karą finansową

News
Rave'y trwają w najlepsze 

Policja w Wielkiej Brytanii ma ręce pełne roboty. Wszystko przez plagę nielegalnych imprez, która wciąż zalewa Zjednoczone Królestwo. Ostatnia z nich będzie kosztowała niepokornych organizatorów aż 16 000 funtów.

Rave’y trwają w najlepsze

Ponad 20 osób zostało zatrzymanych i ukaranych grzywną za złamanie przepisów, dotyczących zakazu gromadzenia się w przestrzeniach zamkniętych. Nielegalny rave zorganizowany pod łukiem kolejowym we wschodnim Londynie, na którym pojawiło się ponad 100 osób, został rozbity przez policję w ostatni weekend.

Policja została wezwana na miejsce zdarzenia około 1:30 w sobotę przez lokalnych mieszkańców, którzy zauważyli imprezowiczów w okolicy Tidworth Road w Tower Hamlets, w pobliżu stacji Bow Road. Jak się miało okazać, prowizoryczna scena i bar, przy których gromadzili się ludzie nie mający na sobie maseczek i nie przestrzegający zasad dystansu społecznego, zostały zbudowane z drewnianych skrzyń. Przybycie funkcjonariuszy na nielegalny rave wywołało popłoch wśród bawiących się osób.

Uczestnicy imprezy rozproszyli się szybko, niektórzy opuścili miejsce zdarzenia niebezpiecznie przeskakując przez wysokie ogrodzenia

– czytamy w raporcie policyjnym.

Rave

Drogi rave

Policja ustaliła nazwiska osób odpowiedzialnych za zorganizowanie nielegalnej zabawy i ukarała je grzywną w wysokości  16 000 funtów. Na kolejnych 20 młodych ludzi została nałożona również grzywna w wysokości 800 funtów za złamanie zasad lockdownu.

To szalone, że ludzie nadal są gotowi łamać przepisy, pomimo bardzo wysokiej możliwości utraty zdrowia lub nawet życia

– skomentował sprawę Główny Inspektor Policji Pete Shaw.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


„Rave” – kultowa powieść z lat 90. po raz pierwszy zostanie wydana po angielsku

9 kwietnia 2020
Organizatorzy nielegalnego rave’u w Londynie ukarani bardzo wysoką karą finansową

Jak nakłonić ludzi, żeby odpuścili sobie rave’y? Na pewno nie tak, jak zrobił to rząd UK

19 lutego 2021
Organizatorzy nielegalnego rave’u w Londynie ukarani bardzo wysoką karą finansową

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.