Darkside kolejną gwiazdą Open’er Festival

Wydarzenie

Nicolas Jaar i Dave Harrington jako Darkside dołączają do line-upu tegorocznej edycji Open'er Festival, który odbędzie się w dniach 2-5 lipca na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo.

Chłodna, pełna dysonansów, ale jednocześnie niezwykle chwytliwa elektronika pomieszana z rockiem to znak rozpoznawczy duetu producenta Nicolasa Jaara i gitarzysty Dave’a Harringtona. Darkside nie przypominają żadnej wcześniejszej mieszanki tych dwóch gatunków, jak indietronica czy nu rave. Tworzą zupełnie po swojemu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Duet przywołuje hybrydę elektroniki i rocka psychodelicznego o artystycznej głębi, którą ująć może jedynie przymiotnik „progresywna”. Ich debiutancki album „Psychic” ukazał się jesienią zeszłego roku, nakładem własnej wytwórni Jaara, Other People. Darkside to nie parkietowi producenci, próbujący swoich sił w muzyce rockowej, ani zespół rockowy, składający hołd ulubionym płytom techno. To uważni słuchacze i twórcy obu gatunków na raz, którzy nie widzą potrzeby szukania na siłę różnic między nimi. Rezultat? „Psychic” to nieskrępowana wizja dwóch artystów w kwiecie kariery.

Kolejnymi ogłoszonymi gwiazdami Open’er są grupy Haim i Interpol. Festiwal odbędzie się w dniach 2-5 lipca na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo.

2-5.07.2014 | OPEN’ER FESTIVAL 2014 | GDYNIA

 

Źródło: materiały promo


Przypominamy, że Nicolas Jaar jeszcze w tym miesiącu da koncerty w Warszawie i Poznaniu. Do sprzedaży trafiła ostatnia pula biletów, która wyczerpuje się w błyskawicznym tempie.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →