Nasze typy na Open’erze

News

Open'er to nie tylko headlinerzy. Przedstawiamy Wam sylwetki artystów nieco mniej znanych, jednak tworzących coś naprawdę interesującego. Ich występów nie możesz przegapić!

Open’er Festival 2017 rusza już dziś! Wielkich nazwisk w programie nie brakuje. Wystąpią m.in. Radiohead, Solange, Foo Fighters, M.I.A., Trentemoller, Moderat, Nicolas Jaar, The xx i Lorde. My jednak chcemy Wam przedstawić trzy mniej oczywiste wybory, które musicie „odhaczyć” podczas tegorocznego spotkania w Gdyni.

Arca – 28.06 / 01:00 / Alter Stage

Jeden z tych artystów, którego ciężko przypisać do jakiegoś konkretnego gatunku muzycznego. Jego eksperymentalne podjecie do basu i perkusji przyniosły mu podziw wśród fanów, a psychodeliczne artworki i kontrowersyjne wideoklipy rozgłos w mediach. Jego utwory przypadły także do gustu samej Björk, która zaprosiła go do współpracy produkcyjnej przy jej albumie „Vulnicura”. Arca pracował także w studio z FKA Twigs czy Kanye Westem, nie zaniedbując swojej kariery. Ma na swoim koncie trzy albumy, wydane w legendarnych Mute czy XL Recordings.

Blanck Mass – 29.06 / 01:00 / Alter Stage

Kolejna ciężka do otagowania postać. Sam Open’er próbuje określić jego twórczość jako mieszanka elektroniki, post-rocka i drone. Blanck Mass to z pewnością artysta, który nie idzie na żadne kompromisy muzyczne, zarówno w swoim solowym projekcie, jaki z duetu, z którego się wywodzi, legendarnego Fuck Buttons. Wyprodukował trzy bardzo abstrakcyjne albumy, z czego ostatni, „World Eater” ukazał się zaledwie 2 miesiące temu. Spodziewajcie się sporo świeżego materiału na festiwalu!

Black Coffee – 28.06 / 02:00 / Beat Stage

Niewielu djów i producentów może się pochwalić blisko 2 milionowym tłumem fanów w social mediach. Black Coffee to prawdziwy fenomen z Afryki, który na swoim kontynencie traktowany jest jak żywa legenda. Na szczyt wspiął się praktycznie w dekadę, forsując swoją wizję deep afro-house’u, pełnego żywych instrumentów i wokali. Jego talent dostrzegł taki kolos jak Universal, a od dwóch lat gości także w pierwszej setce najlepszych dj-ów według rankingu Resident Advisor. Do tej pory mieliśmy tylko raz okazję usłyszeć go w Polsce.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →