Omar Souleyman aresztowany pod zarzutem terroryzmu

Fot. Materiały promocyjne
News
Omar Souleyman terrorystą?

Syryjski artysta został aresztowany podczas nalotu na swój dom w Turcji.

Omar Souleyman terrorystą?

Omar Souleyman, słynny syryjski piosenkarz znany z łączenia tradycyjnej muzyki dabke z elektronicznymi bitami, został aresztowany pod zarzutem terroryzmu. O wydarzeniu poinformował brytyjski The Guardian. Artysta, którego prawdziwe nazwisko brzmi Omar Almasikh, został zatrzymany przez lokalne władze podczas nalotu na jego dom w południowo-wschodnim tureckim mieście Urfa, w pobliżu granicy z Syrią.

Menedżer Souleymana potwierdził agencji AFP powód jego aresztowania, mówiąc, że artysta był przesłuchiwany w związku z domniemanym zaangażowaniem w działalność PKK, czyli Partii Pracujących Kurdystanu, która jest uznawana za organizację terrorystyczną przez Ankarę, USA, Wielką Brytanię i UE.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Omar Souleyman aresztowany pod zarzutem terroryzmu

Omar Souleyman pozostaje w areszcie

Jak podaje Guardian, syn Souleymana zaprzeczył oskarżeniom o terroryzm, twierdząc, że nie ma on żadnych powiązań politycznych i że złożono na niego „złośliwy donos”. W chwili pisania tego tekstu Souleyman podobno nie wrócił jeszcze do domu, choć jego menedżer powiedział, że spodziewa się, iż zostanie zwolniony jeszcze w tym tygodniu.

55-letni artysta, który koncertował na całym świecie i współpracował z takimi artystami jak Four Tet, Damon Albarn z Gorillaz, Diplo, Björk i Gilles Peterson, przeszedł podobno badania lekarskie w lokalnym szpitalu, zanim został zabrany przez władze na dalsze przesłuchanie.

Omar Souleyman – barwna gwiazda elektroniki

Souleyman opuścił Syrię wraz z milionami innych osób w samym środku wojny domowej w tym kraju. Jego muzyka stała się międzynarodową sensacją, a on sam występował na takich festiwalach jak Glastonbury czy Pitchfork Music Festival. Występował też w Polsce, m.in. na OFF Festivalu w Katowicach.

Omar Souleyman – Warni Warni 

 

 

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →