Ólafur Arnalds na jedynym koncercie w Polsce

Wydarzenie

9 października Ólafur Arnalds wystąpi w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Islandczyk zagra u nas w ramach światowej trasy koncertowej, pierwszej od trzech lat. Bilety już w sprzedaży!

W swej solowej twórczości Ólafur Arnalds oryginalnie łączy dźwięki fortepianu, sekcji smyczkowej i elektroniki. Swój pierwszy autorski materiał, album „Eulogy for Evolution” i EP „Variation of Static” nagrał w 2008 roku i promował podczas wspólnej trasy z Sigur Rós.
Swój talent i rynkową pozycję Arnalds potwierdził kolejnymi płytami. m.in. bestsellerowymi  „…And They Have Escaped the Weight of Darkness” i „For Now I Am Winter”. Na koncie ma także soundtracki do filmów jak „Another Happy Day” Sama Levinsona czy „Igrzyska śmierci” Gary’ego Rossa. Za muzykę do znakomitego serialu „Broadchurch” otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA TV Craft Award.
W 2015 roku wraz z pianistką Alice Sarą Ott Islandczyk współtworzył też The Chopin Project, który był hołdem Ólafura dla jego babci, wielkiej miłośniczki twórczości polskiego kompozytora. W ostatnich latach ukazały się także kolekcje: „Loon” i „Trance Frendz”, dokumentujące jego współpracę z Nilsem Frahmem. Od kilku lat Ólafur współtworzy też elektroniczny duet Kiasmos.
9 października Ólafur Arnalds wystąpi w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Zagra na fortepianie i instrumentach elektronicznych, a towarzyszyć mu będzie perkusista oraz kwartet smyczkowy.
Źródło: materiały prasowe

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →