Odkrywamy talenty: Phattcut

Artykuł

Bohaterem dzisiejszego odcinka jest Phattcut - gitarzysta, raper i producent, który coraz śmielej poczyna sobie na rodzimej scenie beatowej.

Brzmienia instrumentalnego hip hopu/new beats/downtempo, połączone z jazzowymi eksperymentami to domena czołowych przedstawicieli wytwórni U Know Me Records. Sceną beatową w Polsce rządzą En2ak oraz Teielte, ale pojawia się coraz więcej nowych twarzy zajaranych samplingiem. Jedną z nich jest Phattcut.
Gitarzysta, producent i raper pochodzący z Kłodzka tworzy muzykę z pogranicza wyżej wymienionych gatunków. Jest również absolwentem Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej na PWSZ w Nysie. W swojej twórczości łączy organiczne dźwięki natury z żywymi instrumentami, analogowymi brzmieniami syntezatorów oraz samplami ciętymi z chirurgiczną precyzją. Swoją twórczość prezentuje w formie szczegółowo przygotowanych audiowizualnych live-actów, w których zawsze znajdzie się miejsce na dawkę improwizacji. W występach na żywo wspiera go VJ Tekturka, odpowiedzialny za sferę wizualną.
Kilka dni temu ukazała się najnowsza EPka Phattcuta, zatytułowana „Raices„, która zawiera 6 bogatych kompozycji, w tym remixy czołowych polskich producentów. Phattcut chętnie korzysta z pomocy instrumentalistów – w tytułowym utworze słyszymy gościnnie na kontrabasie Jughana. Jak można przeczytać na stronie bandcamp artysty, najnowszy materiał nie powiela utartych schematów sceny beatowej. Ciekawe brzmienie, które wnieść może trochę świeżości na polską scenę. Sprawdzcie materiał i przekonajcie się sami!

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →