Odkrywamy talenty: Mech

Artykuł

Dzisiejszy odcinek poświęcony jest świeżemu projektowi dwóch artystów, którzy mają już swoje miejsce na scenie techno, jednak razem udowadniają istnienie efektu synergii. Poznajcie Mech!

Michał Wolski dał się szerzej poznać dzięki świetnym albumom na własnym labelu Minicromusic. Tworzy z Błażejem Malinowskim duet Funfte Strasse i niedługo wydaje solową EP-kę dla labelu Technosoul. Mateusz Wysocki jest znany z działań pod aliasem Fischerle. Solowy album dla U-Cover oraz dwie kolaboracje pokazują, że również się rozpędza. Osobno już mocni, jednak w tym cyklu przedstawiam ich jako Mech.
Pod koniec lutego miała miejsce premiera EP-ki „Plaits” Minicromusic. Zamieszczone na niej, przedstawione w stylistyce dub techno, przestrzenne i zbasowione utwory to nic innego, jak ciężkie bangery na parkiet. Pełno tu szumów, gęstości dźwięków i ambientowych pogłosów. Wszystko razem tworzy niezwykle ciekawy klimat, który już niedługo może robić szaleństwo na klubowych parkietach.
Dzieje się. Nie tylko na świecie ale i na naszym podwórku. Industrial, dub przeżywają drugą młodość, a ostatnie lata pokazują, ile jeszcze potencjału jest w tej muzyce. Zachwycajmy się klasyką detroit czy berlińskiego grania, szukajmy nowości w nowofalowym techno, ale jednocześnie nie zapominajmy o promowaniu polskich artystów pokroju Wolskiego, Wysockiego, Malinowskiego czy Klejmenta. Być może oni, w co głęboko wierzę, będą uświadamiać polską publikę i zarażać zachodem. A to dopiero początek…
UWAGA – Specjalnie dla czytelników Muno.pl, tylko dziś EP-ka „Plaits” jest dostępna za darmo.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →