NuCasa z wydawnictwami w dwóch zagranicznych labelach

NuCasa przedstawia swoje najnowsze wydawnictwa. Mowa o 4 utworach, które zasiliły dwa zagraniczne labele - Simma Black i Fuse Records. Oficjalna premiera dwóch pierwszych miała miejsca wraz z początkiem nowego tygodnia, na dwa kolejne trzeba będzie poczekać do 9 września.

NuCasa powraca z nowymi produkcjami

Michał Kusideł znany warszawskiej scenie jest niemalże od dekady. Na co dzień związany z projektami Splot Słoneczny i PRYZMAT, które prowadzi wespół z Nowosadem i VJ EYE. W granych przez siebie setach stara się nie ograniczać do jednego gatunku muzycznego, a wręcz przeciwnie. To, co charakteryzuje Michała to mieszanka elementów deep house, tech-house, afro-house, deep tech czy melodic techno.

Pierwsze solowe wydawnictwo warszawskiego producenta ukazało się w polskiej wytwórni Spekulla Records w 2017 roku. Ostatnie – Last Dance, z grudnia ubiegłego roku zostało wydane przez portugalską oficynę Bosom.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Cztery najnowsze tracki, z czego dwa pierwsze: Flight Mode i Ghetto od 24 sierpnia widnieją na najnowszej składance renomowanej angielskiej wytwórni Simma Black. Natomiast kolejne dwa numery: Colors i New World Sound na VA pochodzącej z Lizbony wytwórni Fuse Records.

SIMBLKC025A | Jackard presents Simma Black (Volume 8) 

NuCasa. Parkietowe brzmienia z naciskiem na house i deep tech

Simma Black to londyńska wytwórnia założona w 2014 roku przez Low Steppa, uznawanego za jednego najbardziej szanowanych i mających niekwestionowany wpływ na brytyjską scenę Djów i producentów. Specjalizujący się w muzyce house label ma na swoim koncie wiele ciekawych wyróżnień. Niejeden utwór, który ukazał się w brytyjskiej wytwórni, znalazł się w TOP10 takich portali jak Beatport czy Traxsource. Do artystów, którzy na przestrzeni lat wydawali w niej swoje produkcje, możemy zaliczyć m.in CASSIMM, Joeski, Midnight City, czy polski akcent w postaci Weikuma.

Przeczytaj również: Selekcja: WEIKUM dla Muno.pl

Flight Mode i Ghetto to dwa utwory z przeznaczeniem stricte parkietowym. We Flight Mode główny nacisk został położony na pompujący bass wspomagany rytmicznym stabem w tle, dzięki temu otrzymaliśmy – jak przyznał sam NuCasaciekawy efekt samolotów. Jeśli chodzi Ghetto to króluje w nim wyluzowany groove. Bass znajduje się na pierwszym miejscu i to on nadaje utworowi charakter. Całość wzbogacona jest o wokal Marleny Shaw – amerykańskiej piosenkarki z lat 60. XX wieku, której jeden z utworów zatytułowany jest właśnie Ghetto.

VA – Unreleased EP

Obecność NuCasy na Fuse Records to w pewien sposób zwieńczenie jego dotychczasowej kariery producenckiej.

Wysyłałem paczkę do założyciela wytwórni Ricardo średnio raz na pól roku i – pomimo początkowego braku odzewu – w końcu się udało. New World Sound i Colors to utwory deep tech, które testuje na parkietach już od dłuższego czasu i zawsze działają

Premiera najnowszej składanki portugalskiej wytwórni ukaże się 9 września. W przeciwieństwie do reszty artystów, których numery znajdą się na składance, NuCasa może pochwalić się dwoma kawałkami. Obok naszego rodaka na Unreleased EP znajdziemy takich artystów jak Walter Me, Miguel Montez, Danilo Dumonte, Misaki, Gianluca Caldarelli oraz Nicola Calbi.

Zdjęcie główne: NuCasa – Fot. Piotr SzapelPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →