Songs on the rocks

Recenzje

Info

Data wydania:
2008/04/25
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Francuscy szaleńcy  z Noze zasłynęli na świecie przede wszystkim swoimi live actami, w trakcie których zdarzyć może się dosłownie wszystko. Wydawane przez nich EPki czy to w impreium Traumu czy też na Milnormodern i Orac, przyciągają uwagę zwolenników szeroko pojętej elektroniki.

„Songs on the rocks” to ich debiutancki album wydany przez ( i to dla wielu w tym dla mnie jest sporym zaskoczeniem) przez oficynę Get Physical. Cóż, zmianę kierunku działnia, szefowie wytwórni sugerowali już w wywiadach, natomiast pierwiosnkiem o tym  świadczącym był ostatni album Raz’a Ohary.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Płyta od począku porywa swoim iście szansonowym brzmieniem. Noze oferują nam to, co we francuskiej tradycji piosenkarskiej najlepsze, w połączeniu z porywającymi organicznymi beatami. Otwierający całość ’L´Inconnu Du Placard’ zaskakuje formą kabaretowego dialogu, chwytliwym podkładem i gitarowymi zagrywkami w bluesowej manierze.

Po zachęcających do tańca „Dance avec moi” i „You have to dance” nadchodzi iście operowy „Childhood blues” –  zderzenie Niemena i Nalepy z Freddy’m Mercury – tak bym to określił – w wielkim stylu. „Ethiopo” zderza afrykańskie bębny z jazzowym groovem. „Remeber love” ukazał się wcześniej na My Best Friend i był swego czasu wielkim hitem.

Po kolejnym przesłuchaniu żałuję tylko, iż nie znam francuskiego.

autor: Michał „Bshosa” Brzozowski

Noze – „Songs on the rocks”

Tracklista
1.L´Inconnu Du Placard            
2. Danse Avec Moi    
3. You have to Dance    
4. Childhood Blues    
5. Little Bug    
6. Slum Girl    
7. Ethiopo    
8. Remember Love   Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →