Nowy rave’owy cykl we Wrocławiu – nadchodzi Aurōra

News
aurora

Już w najbliższy piątek odbędzie się inauguracyjny cykl mocno zakorzeniony w szeroko rozumianej kulturze rave. Epicentrum zamieszania będzie wrocławski klub Transformator. Sprawdź, czym jest Aurōra.

Transformator jeńców nie bierze

Wrocławski klub Transformator to obecnie jedno z najciekawszych miejsc w Polsce, prezentujące mocniejsze oblicze muzyki tanecznej. Równie dobrze sprawdzają się tutaj imprezy o lżejszym kalibrze. Niemniej pierwiastek rave’owy jest w tym miejscu bardzo głęboko zakorzeniony.

Jest to bazą do coraz ciekawszych imprez dla fanów gatunku. W nadchodzący weekend swoją premierę ma najnowsze twór spłodzony w czeluściach Transformatora przez stacjonujących tam muzycznych freaków – Aurōra.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Łukasz Andrzejewski

Fot. Łukasz Andrzejewski

Miłość do skandynawskiej kultury klubowej

Ostatnimi czasy pojęcie „rave” odmieniane było przez wszystkie przypadki. Podobnie stało się niegdyś z degeneracją użycia słowa „techno”. Obecnie – w świadomości przeciętnego człowieka – określa się tak każdy gatunek elektronicznej muzyki tanecznej. W opozycji pojawia się Aurōra, zainspirowana brzmieniami i kulturą klubową krajów Skandynawii, która to w rave tchnęła nową jakość.

Założyciele projektu, Bartosz Olszyna (Trans Timmermans) oraz Mateusz Sowiński dzielą się swoimi myślami względem ich nowego muzycznego dziecka:

Skandynawska scena techno to kreatywne, towarzyskie, bogate w talenty środowisko oparte na przyjaźni, współpracy i wzajemnym podziwie swoich starań – takie wartości chcemy promować i przemycać je w ramach projektu Aurōra. Wspólnym mianownikiem brzmieniowym będą inspiracje stylistyką trance oraz olbrzymi ładunek emocjonalny, często skrajny, oscylujący między kosmiczną euforią, a głęboką melancholią.

Megatech na inaugurację

Nowy cykl Transformatora będzie promował wszystkich najciekawszych. Na ich imprezach Aurōra usłyszymy gości z Danii, Norwegii oraz Szwecji.

W najbliższy piątek swoje północne fascynacje zaprezentuje Megatech, dj i producent pochodzący z Malmö. Jest to autor niesamowicie przestronnych, mrocznych trance’owych utworów, które urzekają na każdej płaszczyźnie.

Jego występy to przede wszystkim live acty, w których emocje oscylują między ekstazą, a nostalgią. W tym tygodniu miała miejsce premiera pierwszego wydawnictwa w katalogu Megatech Ltd.,wytwórni należącej do Szweda. Jego autorem jest Araknyl. Niebawem światło dzienne ujrzą także produkcje od Omniself. Label będzie zrzeszał szwedzkich artystów tworzących w Malmö. Jak zapowiada sam Megatech, Malmö ma wielu wspaniałych muzyków, którzy dopiero przedstawią swój kunszt światu.

Resztę składu dopełnia Kuba Château, AHare, IWANN (rezydent cyklu), Michał Łoboda oraz ojciec-założyciel Trans Timmermans. Druga scena tej nocy będzie należała do kolektywu Strikt. Wystąpią Janeda, Rafique b2b Diabot, Noworol, Filip Kutz.

 

 

 

 

 

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →