Nowy OP-1 – Teenage Engineering idzie na całość

fot. teenage engineering / YouTube
Elektronika News Technologia
OP-1 2022

Szwedzka firma Teenage Engineering nie zwalnia tempa – po premierze kolekcji kieszonkowych modularów oraz równie sensacyjnie niewielkiego miksera (!) TX-6, zaprezentowano nową, odświeżoną wersję standardowego produktu firmy oraz myślę, że klasycznego syntezatora OP-1. Sprawdźcie szczegóły!

OP-1, czyli wskrzeszenie klasyka

Nowy-stary sprzęt zostanie wydany jako część nowej linii produktów Teenage EngineeringField System, które jak producenci zapewniają „zaprojektowano z myślą o mobilności, kompatybilności i trwałości”. OP-1 jest zbudowany wokół czterech podstawowych modułów – syntezatora, bębna, taśmy i miksera, a przerobiona iteracja syntezatora inspirowanego kalkulatorem (serio) oraz tym słynnym modelem Casio z klipu Da Da Da, została pierwszy raz zaprezentowana na targach w 2011 roku i podbiła cały świat muzyki od zajawkowiczów, hipsterów, youtuberów po gwiazdy muzyki każdego gatunku. Nowy OP-1 ma być „głośniejszy, cieńszy i 100 razy lepszy” – tak twierdzą producenci. Czy to przekona sceptyków? W opublikowanym kilka dni temu odcinku BadGear, AudioFilz przytoczył wady i zalety popularnego kieszonkowego syntezatora. Klasyczny model OP-1 był krytykowany za brak MIDI, jakość baterii czy mało intuicyjny i ograniczający interfejs, o określeniu go „zabawką dla hipsterów” nie wspominając.

Bad Gear – Teenage Engineering OP-1 – Modern Vintage???

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pomyśl o OP-1 jak o naturalnej kontynuacji jego poprzednika. Zaktualizowany o najnowszą technologię, ulepszony projekt i precyzyjnie dostrojony z myślą o profesjonalnych muzykach, artystach nagrywających i projektantach dźwięku. To wyższa jakość we wszystkich aspektach, od obwodów po łączność i elastyczność, jest dostosowana do potrzeb profesjonalistów w tej dziedzinie.

– czytamy w notce prasowej

Nowy OP-1 jest wyposażony w 100 nowych funkcji, w tym Bluetooth MIDI, 24-godzinną żywotność baterii, zupełnie nowy pogłos Mother, 20 nowych zaprogramowanych presetów syntezatora i wiele innych. Oczywiście nadajnik FM jest wciąż dostępny. Cena tego sprzętu to 1999 euro.

OP–1 field overview

Więcej szczegółów możecie sprawdzić na stronie producenta.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →