Nowy OP-1 – Teenage Engineering idzie na całość

Szwedzka firma Teenage Engineering nie zwalnia tempa – po premierze kolekcji kieszonkowych modularów oraz równie sensacyjnie niewielkiego miksera (!) TX-6, zaprezentowano nową, odświeżoną wersję standardowego produktu firmy oraz myślę, że klasycznego syntezatora OP-1. Sprawdźcie szczegóły!
OP-1, czyli wskrzeszenie klasyka
Nowy-stary sprzęt zostanie wydany jako część nowej linii produktów Teenage Engineering – Field System, które jak producenci zapewniają „zaprojektowano z myślą o mobilności, kompatybilności i trwałości”. OP-1 jest zbudowany wokół czterech podstawowych modułów – syntezatora, bębna, taśmy i miksera, a przerobiona iteracja syntezatora inspirowanego kalkulatorem (serio) oraz tym słynnym modelem Casio z klipu Da Da Da, została pierwszy raz zaprezentowana na targach w 2011 roku i podbiła cały świat muzyki od zajawkowiczów, hipsterów, youtuberów po gwiazdy muzyki każdego gatunku. Nowy OP-1 ma być „głośniejszy, cieńszy i 100 razy lepszy” – tak twierdzą producenci. Czy to przekona sceptyków? W opublikowanym kilka dni temu odcinku BadGear, AudioFilz przytoczył wady i zalety popularnego kieszonkowego syntezatora. Klasyczny model OP-1 był krytykowany za brak MIDI, jakość baterii czy mało intuicyjny i ograniczający interfejs, o określeniu go „zabawką dla hipsterów” nie wspominając.
Bad Gear – Teenage Engineering OP-1 – Modern Vintage???
Pomyśl o OP-1 jak o naturalnej kontynuacji jego poprzednika. Zaktualizowany o najnowszą technologię, ulepszony projekt i precyzyjnie dostrojony z myślą o profesjonalnych muzykach, artystach nagrywających i projektantach dźwięku. To wyższa jakość we wszystkich aspektach, od obwodów po łączność i elastyczność, jest dostosowana do potrzeb profesjonalistów w tej dziedzinie.
– czytamy w notce prasowej
Nowy OP-1 jest wyposażony w 100 nowych funkcji, w tym Bluetooth MIDI, 24-godzinną żywotność baterii, zupełnie nowy pogłos Mother, 20 nowych zaprogramowanych presetów syntezatora i wiele innych. Oczywiście nadajnik FM jest wciąż dostępny. Cena tego sprzętu to 1999 euro.
OP–1 field overview
Więcej szczegółów możecie sprawdzić na stronie producenta.
Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!
Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.
Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorówZakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.
Sprawdź także
Bad Gear – o sprzęcie muzycznym na wesoło

Michał Jabłoński: „Scena muzyki elektronicznej nie kończy się na Polsce” [wywiad]

Klubowy dinozaur o początku nowojorskiej sceny

Jak Nina Kraviz przegrywa wojnę. Gdy scena klubowa przestaje milczeć

Sprawdź także

Bad Gear – o sprzęcie muzycznym na wesoło

Michał Jabłoński: „Scena muzyki elektronicznej nie kończy się na Polsce” [wywiad]

Klubowy dinozaur o początku nowojorskiej sceny
