Nowy klip Maxa Coopera jest niesamowity

fot. Max Cooper / facebook.com/maxcoopermax
News

"IDM is back!" Max Cooper zaprezentował najnowszy klip do swojego kawałka Solace In Structure z jego najnowszej płyty Unspoken Words. Niesamowite wideo zostało stworzone przez włoskiego artystę Donato Sansone. Koniecznie sprawdźcie!

Max Cooper – kolejne wariacje na Solace In Structure

Max Cooper wzbogaca swoją muzykę, idee oraz historie, które inspirują i wpływają na jego twórczość, sztukami wizualnymi. Przypomnijmy, na początku roku opowiadaliśmy Wam o pierwszym singlu z płyty Unspoken Words – kawałku Everything. Tym razem Max Cooper zaprosił do współpracy Donato Sansone. Włoski artysta stworzył do muzyki artysty niesamowity klip, który przypomina nam złote czasy IDM-u z przełomu lat 90. i 2000.

Max Cooper – Solace In Structure (Official video by Donato Sansone)

Uważam, że abstrakcyjne struktury mogą być pięknym miejscem ucieczki. Dlatego umieszczam wiele binauralnych elementów w moich miksach stereo i korzystam z Atmosa i pełnych miksów przestrzennych, kiedy tylko mogę. Chcę stworzyć surrealistyczną przestrzeń, która otacza Cię jako słuchacza i oddala od codziennych doświadczeń. Solace In Structure to najnowszy projekt wizualny z mojego albumu Unspoken Words, w którym próbowałem wyrazić uczucia i idee poza językiem. Ten rozdział wykorzystuje wiele warstw dźwięków, ograniczonych do precyzyjnej siatki rytmicznej. Został zaprojektowany do eskapizmu wśród gęstej, sztywnej złożoności. Może nie dla wszystkich, ale świetnie się przy tym bawiłem. W ramach obróbki wizualnej rozmawiałem o pomyśle z włoskim artystą Donato Sansone, który we współpracy z Marco Hollandem i Silvią Gariglio rozpoczął żmudne, ręcznie rysowane mapowanie struktur geometrycznych z elementami muzyki. Uwielbiam to, jak wizualna interpretacja gra na sztywności i precyzji muzycznego podejścia, a także humanizowanej notacji i myśli otaczającej struktury. Dla mnie to doskonała interpretacja muzyki w sferze wizualnej.

powiedział Max Cooper

Najnowsze płyta Maxa CooperaUnspoken Words jest dostępna od 25 marca na Bandcampie artysty.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →