Nowy kalendarz rejestracji na szczepienia. Dworczyk: Od poniedziałku przyspieszamy

Fot. samorzad.gov.pl
News
szczepienia: jest nowy kalendarz

Szef KPRM Michał Dworczyk na porannej konferencji prasowej przedstawił zmiany w harmonogramie szczepień dotyczące rejestracji kolejnych roczników.

Szczepienia dostępne dla coraz młodszych roczników

Podczas spotkania z dziennikarzami pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, przedstawił nowy harmonogram szczepień. Jak przekazał, w dniach 26 kwietnia – 6 maja będą się rejestrować po dwa roczniki, w kolejnych dniach – po trzy.

Do soboty realizujemy program przedstawiony dwa tygodnie temu. Od poniedziałku przyspieszamy. Od poniedziałku będziemy rozpoczynali rejestracje każdego dnia dwóch roczników. W związku z tym zaczynamy rocznik 1974 i 1975 – w poniedziałek 26 kwietnia – oświadczył Dworczyk.

Jak dodał, od 28 kwietnia wystartuje rejestracja dla osób między 30 a 39 rokiem życia, które wcześniej za pośrednictwem formularza zgłosiły gotowość do zaszczepienia się. W maju rejestracja ma obejmować nawet trzy roczniki dziennie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

7, 8 i 9 maja będziemy uruchamiali po trzy roczniki. To są najmłodsi Polacy, którzy mogą się szczepić. I de facto od 9 maja już wszyscy będą mieli wystawione e-skierowania, wszyscy będą mogli się rejestrować na kolejne terminy szczepień – powiedział Dworczyk

szczepienia przyspieszają

For. Pixabay

Szczepienia – jest nowe rozporządzenie

W dniu dzisiejszym zostanie także opublikowane rozporządzenie, które rozszerza możliwość szczepienia w sytuacji, gdyby nie zgłosił się pacjent zapisany i groziłoby to zmarnowaniem dawki.

Przyspieszenie szczepień ma związek z większymi dostawami szczepionek, choć Astra Zeneca zapowiedziała zmniejszenie dostaw do Polski – z 268 tys. do 67 tys., większość dostawców wywiązuje się ze swoich deklaracji i trafia do nas coraz więcej szczepionek. Cały czas nie jest ich wystarczająco, ale na horyzoncie widać moment, gdy będziemy mogli w pełni wykorzystać system –  mówił Dworczyk.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →