Nowy album Bibio pojawi się w czerwcu

News Film Galeria

Stephen Wilkinson, znany jako Bibio wyda swój 12. w karierze album w wytwórni Warp. Posłuchajcie utworu zapowiadającego wydawnictwo.

Bibio powraca

Stephen Wilkinson, znany jako Bibio nagrywa obecnie dla Warp Records (wcześniej współpracował z Mush Records) i to właśnie ta wytwórnia odpowiedzialna będzie za wydanie jego najnowszej płyty o tytule Sleep On The Wing.

Artysta zapowiada Sleep On The Wing, jako kombinację muzyki ludowej z jego własnymi nagraniami terenowymi. Album pojawi się nieco ponad rok po ostatnim wydawnictwie – Ribbons. Płyta w znacznej części składać się będzie z utworów, które powstały w latach 2019-2020.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Stephen Wilkinson – Sleep On The Wing

Mam wrażenie, że piosenka posiada dwa aspekty. Pierwszy z nich dotyczy problemu zmierzenia się ze znaczącą życiową stratą. Drugi aspekt piosenki jest być może bardziej bezpośredni i mówi o ucieczce z miasta i odnajdywaniu spokoju na wsi. Tytuł kompozycji odwołuje się raczej do święta snu i wyzwalającej siły wyobraźni, niekoniecznie opowiada o fizycznej ucieczce – mówi o numerze tytułowym Stephen Wilkinson

Bibio, czyli elektronika vs. folk

Stephen Wilkinson jest angielskim producentem muzycznym, który tworzy przede wszystkim muzykę elektroniczną oraz około-folkową. W swoich nagraniach Bibio wykorzystuje wiele instrumentów muzycznych, takich jak gitara, gitara basowa, saksofon altowy, a także syntezator i sprzęty komputerowe.

Jego utwory wykorzystywane były w licznych reklamach komercyjnych między innymi Toyoty, Amazon, L.L.Bean oraz Adult Swim. W swojej twórczości inspiruje się muzyką grup Daft Punk i Boards of Canada oraz muzyków J Dilli, Elizabeth Fraser, João Gilberto oraz Nicka Drake’a. Wilkinson sam tworzy wizualizacje do swoich utworów.

Sleep On The Wing

Okłada płyty Sleep On The Wing

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również