Nowy album Noviki coraz bliżej. Słuchamy singla z gościnnym udziałem Baascha.

News

Album Novika 2.0 z reinterpretacjami klasycznych już utworów Noviki coraz bliżej! Pierwszym singlem promującym nadchodzące wydawnictwo był utwór Od Dziecka w wykonaniu Skubasa ze wzruszającym udziałem jego synka Borysa. Jako drugi – z dwudziestu nagranych specjalnie z okazji 20. rocznicy obecności artystki na rynku muzycznym – to Perfect Beach. Piosenka pochodzi z albumu Lovefinder z 2010 roku, a na potrzeby nowej wersji utworu Novika zainicjowała ciekawe połączenie muzycznych talentów.

Novika jako kobieta-instytucja na polskiej scenie

Czym byłaby polska scena taneczna bez Noviki? Mało która persona w naszym kraju zrobiła tak wiele dla rozwoju oraz popularyzacji rytmów klubowych.  Kasia Nowicka stała się „kobietą-instytucją”, będąc przez ostatnie lata zarówno wokalistką, DJ-ką, dziennikarką, jak i promotorką młodych talentów, których muzykę grywa w swoich audycjach radiowych. Dziś z Mr. Lexem podróżuje po Polsce, śpiewając do granych przez niego setów, w audycji „Lekko” Radia Kampus nadaje świeże nowości z polskiego poletka, jej numery grywała Annie Mac w swojej audycji, a jej talentem zachwycał się Gilles Peterson. Do tego dochodzą ikoniczne wręcz kooperacje ze Smolikiem oraz ukucie kapitalnego określenia w języku polskim na muzykę chillout jako „leniwe dźwięki”. Od debiutu Noviki mija właśnie 20 lat i ten okres przypieczętuje wyjątkowa płyta – Novika 2.0, na której z kompozycjami Kasi mierzą się polscy artyści z co najmniej dwóch generacji: od Baascha po Arka Kłusowskiego.

Perfect Beach z 2010 roku w nowej interpretacji Baascha i Meeting by Chance

Na kolejny singiel promujący płytę artystka wybrała Perfect Beach pochodzący w oryginale z płyty Lovefinder sprzed 11 lat.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ta piosenka jest mi wyjątkowo bliska i bardzo lubię wykonywać ją na koncertach. Dlatego zależało mi, żeby w nowym aranżu nie zabrakło świetnego perkusisty, z którym współpracuję od lat – Rafała Dutkiewicza. Baasch pasował mi tu wokalnie od początku, ale z powodu wyjazdu nie mógł zająć się produkcją. Ponieważ Rafał gra na co dzień z duetem Skalpel, pomyślałam o Marcinie Cichym. Uwielbiam jego poboczne projekty – Low Key i Meeting By Chance. Na szczęście szybko dał się namówić. Cieszę się też, że Baasch zaprosił mnie do swojego studia i również słychać mnie w tej wersji, która… no cóż… przebija oryginał.

Novika i Baasch współpracowali wcześniej przy dwóch piosenkach na płycie Bez Cukru z 2019 roku, w tym w singlowej Emotice. Baasch tak podsumowuje wspólne działania twórcze:

Cieszę się, że mogę uczestniczyć muzycznie w tak ważnym dla Noviki przedsięwzięciu. Oprócz tego, że lubimy się prywatnie, uważam, że w ciągu tych 20 lat dostaliśmy od niej mnóstwo świetnych numerów. Dodatkowo super było nagrać coś w tym składzie!

novika 2.0

Do piosenki powstała ciekawa i wciągająca wizualizacja autorstwa Piotra Onopy, który jest odpowiedzialny za kilka teledysków Noviki, w tym kultowy inspirowany malarstwem Hoppera Who Wouldn’t.

Koncert promujący w stołecznym klubie Niebo i plejada gości

Premiera albumu Novika 2.0 już 24 listopada. Dwa dni później w klubie Niebo odbędzie się wyjątkowy koncert, który Novika z dystansem nazywa „wymarzonym benefisem”. Na albumie Kasia zgromadziła artystów, którzy już wcześniej z nią współpracowali (Skubas, Agim, Envee, Baasch, Buslav, Loco Star, Kasai), ale też takich, z którymi niedawno połączyła swoje muzyczne drogi (Natalia Grosiak, BOKKA, ATLVNTA, Arek Kłusowski, Blauka).

Na koncert trudno byłoby zaprosić wszystkich, ale na pewno usłyszymy Skubasa, duety ATLVNTA oraz Loco Star (pierwszy występ po długiej przerwie zespołu!), Agima, Arka Kłusowskiego i Kasai. Novice towarzyszyć też będzie jej zespół – Miłosz Oleniecki (klawisze, elektronika) oraz Rafał Dutkiewicz (perkusja).

Koncert promujący w stołecznym klubie Niebo i plejada gości

 

20 LAT OD DEBIUTU: NOVIKA 2.0 LIVE

Biletomat.pl
59 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →