Nowy album GusGus – dystopia science-fiction, w której źródłem nadziei jest zbuntowana dusza

News
GusGus, Mobile Home
Islandzkie legendy muzyki elektronicznej wracają z nowym albumem. Po 3 latach od wydania ostatniego solowego longplaya, Lies Are More Flexible, GusGus anonsuje Mobile Home i specjalny live-show. Nowy krążek ukaże się 28 maja, zaś dzień później obejrzymy koncert Islandczyków transmitowany z historycznego Sundlaugin Studio w Reykjaviku, domu Sigur Rós.
Mobile Home to opowieść z pogranicza ambientu, darkwave, downtempo i electro-popu. Każdy z dziewięciu utworów odnosi się do futurystycznego, dystopijnego świata opanowanego przez maszyny. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej: „w tej dystopii science-fiction źródłem nadziei jest zbuntowana dusza, przepełniona gniewem, ale też głodem hedonizmu i przyjemności”.
GusGus – Our World

GusGus wciąż w dobrej formie

Już od pierwszego singla Mobile Home, zaśpiewanego przez Margaret, Higher, GusGus potwierdzają wysoką formę. Utwór zbudowany wokół wciągającego groove, powolnego beatu, bujnych melodii i epickich syntezatorowych brzmień już stał się jednym z klasyków w ich repertuarze, obok takich hitów jak Arabian Horse, Polyesterday czy Over. Cieszy fakt, że muzyka Islandczyków nie straciła na jakości i elektronicznej magnetyczności, co potwierdzają również kolejne utwory: Stay The Ride i Our World. W Mobile Home nie da się nie dostrzec inspiracji pionierami synthpopu z lat 80. Z drugiej strony warto docenić fakt, że zespół wciąż pamięta o swoich klubowych korzeniach.

GusGus – Higher ft. VÖK

Pobocznym, jednak równie istotnym projektem towarzyszącym premierze nowego krążka, będzie MOBILE HOME Live from Sundlaugin Studio. W trakcie live-show GusGus wykonają nie tylko w całości nowy album, ale wzbogacą go o największe klasyki z całej kariery. Na scenie wraz z zespołem wystąpi Margrét Rán z VÖK, która na stałe dołączyła do składu, a także przyjaciel grupy – John Grant. Za stronę wizualną odpowiadają Arni i Kinski, którzy pracują z zespołem od lat 90. a na koncie mają też współpracę z Sigur Rós, Kiasmos, Ólafurem Arnaldsem czy Of Monsters and Men. To oni stworzyli również teledyski GusGus do singli z nadchodzącego albumu.


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →