Nowy album GusGus – dystopia science-fiction, w której źródłem nadziei jest zbuntowana dusza

News
GusGus, Mobile Home
Islandzkie legendy muzyki elektronicznej wracają z nowym albumem. Po 3 latach od wydania ostatniego solowego longplaya, Lies Are More Flexible, GusGus anonsuje Mobile Home i specjalny live-show. Nowy krążek ukaże się 28 maja, zaś dzień później obejrzymy koncert Islandczyków transmitowany z historycznego Sundlaugin Studio w Reykjaviku, domu Sigur Rós.
Mobile Home to opowieść z pogranicza ambientu, darkwave, downtempo i electro-popu. Każdy z dziewięciu utworów odnosi się do futurystycznego, dystopijnego świata opanowanego przez maszyny. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej: „w tej dystopii science-fiction źródłem nadziei jest zbuntowana dusza, przepełniona gniewem, ale też głodem hedonizmu i przyjemności”.
GusGus – Our World

GusGus wciąż w dobrej formie

Już od pierwszego singla Mobile Home, zaśpiewanego przez Margaret, Higher, GusGus potwierdzają wysoką formę. Utwór zbudowany wokół wciągającego groove, powolnego beatu, bujnych melodii i epickich syntezatorowych brzmień już stał się jednym z klasyków w ich repertuarze, obok takich hitów jak Arabian Horse, Polyesterday czy Over. Cieszy fakt, że muzyka Islandczyków nie straciła na jakości i elektronicznej magnetyczności, co potwierdzają również kolejne utwory: Stay The Ride i Our World. W Mobile Home nie da się nie dostrzec inspiracji pionierami synthpopu z lat 80. Z drugiej strony warto docenić fakt, że zespół wciąż pamięta o swoich klubowych korzeniach.

GusGus – Higher ft. VÖK

Pobocznym, jednak równie istotnym projektem towarzyszącym premierze nowego krążka, będzie MOBILE HOME Live from Sundlaugin Studio. W trakcie live-show GusGus wykonają nie tylko w całości nowy album, ale wzbogacą go o największe klasyki z całej kariery. Na scenie wraz z zespołem wystąpi Margrét Rán z VÖK, która na stałe dołączyła do składu, a także przyjaciel grupy – John Grant. Za stronę wizualną odpowiadają Arni i Kinski, którzy pracują z zespołem od lat 90. a na koncie mają też współpracę z Sigur Rós, Kiasmos, Ólafurem Arnaldsem czy Of Monsters and Men. To oni stworzyli również teledyski GusGus do singli z nadchodzącego albumu.
Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Gus Gus pracują „24/7”

6 lutego 2009
Nowy album GusGus – dystopia science-fiction, w której źródłem nadziei jest zbuntowana dusza

GusGus powraca. Islandczycy właśnie opublikowali nowy singiel

6 marca 2020
Nowy album GusGus – dystopia science-fiction, w której źródłem nadziei jest zbuntowana dusza

Islandzkie wspomnienia katastrofy w Czarnobylu. W rolach głównych: Bjarki i GusGus

28 kwietnia 2021
Nowy album GusGus – dystopia science-fiction, w której źródłem nadziei jest zbuntowana dusza

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.