Nowe decyzje rządu w sprawie obostrzeń. A właściwie to ich brak…

Artykuł News
Obostrzenia przedłużone

Jeśli, tak jak my, z nadzieją wyczekiwaliście jakichkolwiek zmian w obostrzeniach - nawet nie zamierzamy Was łudzić. Jeszcze długo nie powrócimy do normalności.

Czekajmy z nadzieją… na kolejną konferencję

Za nami następna konferencja prasowa Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego, któremu towarzyszyła tym razem Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Kolejna, jaką z jednej strony nie chcieliśmy się łudzić, z drugiej – jednak wyczekiwaliśmy z nadzieją, wierząc, że polski rząd w końcu wprowadzi jakieś istotne zmiany odmrażające polską kulturę i wiele innych obszarów gospodarki. Zmiany, które są potrzebne.

Nie tym razem. Po dzisiejszej konferencji zmienia się niewiele. Obecnie obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone o kolejne dwa tygodnie i potrwają co najmniej do 14 lutego. Dopiero wówczas rząd podejmie (lub nie) następne decyzje.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nowe obostrzenia od 1 lutego. Co się zmieni w obszarze kultury?

Jeśli chodzi o kulturę, od 1 lutego zostaną otwarte jedynie muzea i galerie sztuki. Rząd wciąż milczy w sprawie zamkniętych kin, teatrów, czy sektora branży klubowej i koncertowej. Jest jednak pewna luka, dzięki której kluby mogą obejść obowiązujące obostrzenia. Wiele z tych lokali posiada bowiem jednocześnie status galerii sztuki. Czy w związku z tym imprezy i inne wydarzenia kulturalne zaczną odbywać się quasi legalnie?

minister zdrowia Niedzielski konferencja prasowa obostrzenia galerie sztuki i muzea

Tego, jak na razie nie wiemy. Wszelkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych i organizacji imprez pozostają bez zmian, ale z pewnością wiele miejsc będzie chciało skorzystać z tego przywileju i w jakiś sposób go wykorzystać. Ale do rzeczy, co jeszcze czeka nas 1 lutego?

Galerie handlowe ponownie otwarte. Znikają godziny dla seniorów

Ponownie będziemy mogli odwiedzić centra handlowe, które otworzą się w najwyższym reżimie. Jedna osoba na 15 metrów kwadratowych oraz obowiązek zakrywania ust i nosa – to nowe-stare zasady. Od 1 lutego zostaną również zniesione godziny dla seniorów.

konferencja prasowa obostrzenia galerie handlowe

Gastronomia i hotelarstwo wciąż zamrożone

Rząd wciąż nie pochyla się nad krytyczną sytuacją branży gastronomicznej, hotelarskiej, czy zamkniętych obiektów sportowych, w tym siłowni. Miejsca te zostają objęte kolejnymi dwoma tygodniami lockdownu. Szkoły również pozostają w trybie nauki zdalnej.

Nie pozostaje nic, jak podsumować dzisiejszą konferencję jednym z moich ulubionych bon motów ostatnich miesięcy – disappointed but not surprised.

konferencja prasowa obostrzenia gastronomia

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →