Nowe decyzje rządu w sprawie obostrzeń. A właściwie to ich brak…

Artykuł News
Obostrzenia przedłużone

Jeśli, tak jak my, z nadzieją wyczekiwaliście jakichkolwiek zmian w obostrzeniach - nawet nie zamierzamy Was łudzić. Jeszcze długo nie powrócimy do normalności.

Czekajmy z nadzieją… na kolejną konferencję

Za nami następna konferencja prasowa Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego, któremu towarzyszyła tym razem Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Kolejna, jaką z jednej strony nie chcieliśmy się łudzić, z drugiej – jednak wyczekiwaliśmy z nadzieją, wierząc, że polski rząd w końcu wprowadzi jakieś istotne zmiany odmrażające polską kulturę i wiele innych obszarów gospodarki. Zmiany, które są potrzebne.

Nie tym razem. Po dzisiejszej konferencji zmienia się niewiele. Obecnie obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone o kolejne dwa tygodnie i potrwają co najmniej do 14 lutego. Dopiero wówczas rząd podejmie (lub nie) następne decyzje.

Nowe obostrzenia od 1 lutego. Co się zmieni w obszarze kultury?

Jeśli chodzi o kulturę, od 1 lutego zostaną otwarte jedynie muzea i galerie sztuki. Rząd wciąż milczy w sprawie zamkniętych kin, teatrów, czy sektora branży klubowej i koncertowej. Jest jednak pewna luka, dzięki której kluby mogą obejść obowiązujące obostrzenia. Wiele z tych lokali posiada bowiem jednocześnie status galerii sztuki. Czy w związku z tym imprezy i inne wydarzenia kulturalne zaczną odbywać się quasi legalnie?

minister zdrowia Niedzielski konferencja prasowa obostrzenia galerie sztuki i muzea

Tego, jak na razie nie wiemy. Wszelkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych i organizacji imprez pozostają bez zmian, ale z pewnością wiele miejsc będzie chciało skorzystać z tego przywileju i w jakiś sposób go wykorzystać. Ale do rzeczy, co jeszcze czeka nas 1 lutego?

Galerie handlowe ponownie otwarte. Znikają godziny dla seniorów

Ponownie będziemy mogli odwiedzić centra handlowe, które otworzą się w najwyższym reżimie. Jedna osoba na 15 metrów kwadratowych oraz obowiązek zakrywania ust i nosa – to nowe-stare zasady. Od 1 lutego zostaną również zniesione godziny dla seniorów.

konferencja prasowa obostrzenia galerie handlowe

Gastronomia i hotelarstwo wciąż zamrożone

Rząd wciąż nie pochyla się nad krytyczną sytuacją branży gastronomicznej, hotelarskiej, czy zamkniętych obiektów sportowych, w tym siłowni. Miejsca te zostają objęte kolejnymi dwoma tygodniami lockdownu. Szkoły również pozostają w trybie nauki zdalnej.

Nie pozostaje nic, jak podsumować dzisiejszą konferencję jednym z moich ulubionych bon motów ostatnich miesięcy – disappointed but not surprised.

konferencja prasowa obostrzenia gastronomia

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


W Poznaniu i Warszawie odbyły się duże imprezy bez zachowania reżimu sanitarnego

25 stycznia 2021
Nowe decyzje rządu w sprawie obostrzeń. A właściwie to ich brak…

Nocne życie w Berlinie nie wróci do normy do końca 2022 roku

28 stycznia 2021
Nowe decyzje rządu w sprawie obostrzeń. A właściwie to ich brak…

Przychody branży muzycznej w UE spadły o 76 procent

27 stycznia 2021
Nowe decyzje rządu w sprawie obostrzeń. A właściwie to ich brak…

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.