Nowa gwiazda sceny house: Eliza Rose

fot. Phoebe Cowley
News

No dobra, chyba możemy odpalać konfetti i ogłosić rewolucję na scenie – TikTok przejmuje marketing muzyczny! Już po wydawnictwach Beyoncé oraz Drake'a czuliśmy, że house przeżywa swój renesans w mainstreamie. Teraz potwierdzeniem tego wydaje się być osiągnięcie brytyjskiej didżejki i producentki Elizy Rose, która jako pierwsza reprezentantka sceny klubowej od 20 lat zajęła pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów. Jak się okazuje, tajemnica sukcesu tkwi w TikToku.

Eliza Rose – tiktokowy fenomen

Utwór B.O.T.A. pojawił się na UK Singles Chart w sierpniu i błyskawicznie piął się w górę, by po kilku dniach znaleźć się na szczycie, wyprzedzając single tak znanych postaci jak Beyoncé czy David Guetta. Tutaj należy wspomnieć, że kawałek został wyprodukowany nie przez Elizę Rose, a producenta Interplanetary Criminal, który zsamplował hit Lisa Lisa & Cult Jam z 1991 roku – Let The Beat Hit 'Em (LL W:Love RC Mix). W teledysku Eliza Rose uhonorowała queerową scenę z londyńskiej dzielnicy Hackney.

Eliza Rose – B.O.T.A. (Baddest Of Them All)

Tym samym Eliza Rose jest pierwszą brytyjską didżejką, która znalazła się na szczycie UK Singles Chart od 20 lat. Poprzednio dokonała tego Sonique, kiedy jej hit (teraz już klasyk) Feel So Good zdobył pierwsze miejsce w 2002 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Błyskawiczna popularność hitu była spowodowana tym, że kawałek stał się viralem na TikToku – od klipów motoryzacyjnych po panią, która nie może spać z powodu fali upałów. Z dziennikarskiego obowiązku dodamy tutaj, że artystka ma zaledwie 2000 obserwujących na Facebooku oraz niespełna 25 000 followersów na Instagramie. Jej sukces będzie z całą pewnością inspiracją dla branży.

Artystka w wywiadzie z Mixmagiem została zapytana o wpływ hitu na rolę kobiet na scenie klubowej:

Mam nadzieję, że ten kawałek zainspiruje inne młode kobiety do zajęcia się muzyką elektroniczną i postrzegania jej jako wiarygodnej kariery i przestrzeni, do której mają dostęp. Chcę, żeby była bardziej dostępna i bardziej popularna. Mam nadzieję, że więcej kobiet będzie mieć odwagę robić crossovery między undergroundem a mainstreamem i będą zdobywać większy szacunek

– komentuje Eliza Rose.

ELIZA ROSE House & Garage set in The Lab LDN

Zobacz także: 5 nowych klubów w Europie, które warto odwiedzić


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać?  Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →